Karpuz pizza tarifi içinizi serinletecek!

Karpuz pizza nasıl yapılır? Malzemeleri neler? 'Karpuzdan da pizza mı olurmuş?' dediğinizi duyar gibiyiz! İşte hazırlanışı! Bu şahane lezzete mest olacaksınız!

Karpuz pizza tarifi içinizi serinletecek!

Yaz aylarının vazgeçilmez ikilisi nedir diye sorsak hemen hemen herkes karpuz ve peynir der! Bu muhteşem ikilinin bir araya geldiği karpuz pizza tarifini hiç duymuş muydunuz? Yazın hiç bitmesini istemeyeceğiniz bu tarifi yerken adeta mest olacaksınız. Peynirler, taze baharatlar ve yeşilliklerle hazırlanan karpuz pizza tarifini denemeye ne dersiniz. Karpuz pizza nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm malzeme listesi ve hazılanışı ile karşınızda yazın favorisi karpuz pizza tarifi. Şimdiden afiyetler olsun. 

MALZEMELER: 

1 adet büyük boy karpuz, 200 gramyarım yağlı beyaz peynir, 8 yaprak taze nane, 8 dal taze kekik, 2 yemek kaşığı zeytinyağı (arzuya göre)

HAZIRLANIŞI: 

Orta kısmı uç kısımlarına göre hayli şişkin olan bütün boy karpuzun kabuğunu bol suda yıkayın, üzerini kurulayın. Keskin bir bıçak ya da özel bir aparat yardımıyla orta kısmından yuvarlak ve kalın bir dilim çıkartın. Servis tabağına aldığınız karpuz dilimini bir pizza dilimleyici yardımıyla sekiz eşit parçaya bölün. Her bir dilim üzerine eşit miktarda beyaz peynir serpiştirin. Ayıklanmış taze kekik ve nane yapraklarıyla süsleyin. Hafif bir tat katması için arzuya göre zeytinyağı gezdirdikten sonra bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.

Yorumlar