Kolay sütlaç yapılışı 3 dakikalık sütlaç deneyebilirsiniz!

Kolay sütlaç nasıl yapılır? Evde pratik bir şekilde sütlaç yapmanın püf noktalarını sizler için hazırladık! Sizde deneyebilirsiniz.

Kolay sütlaç yapılışı 3 dakikalık sütlaç deneyebilirsiniz!

Kolay sütlaç nasıl yapılır? Kolay sütlaç yapmanın püf noktaları nelerdir? Evde pratik bir şekilde sütlaç yapmanın püf noktaları nelerdir? Kolay sütlaç malzemeleri nelerdir? Tatlı tariflerimiz arasından bugün sizler için sütlacı kolaya indirgedik ve tarifi elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! İşte pratik tarif...

MALZEMELER

1 litre süt
1 su bardağı soğuk su
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilin
2 çay bardağı pirinç
2 yemek kaşığı toz tarçın

Yapılış aşaması; Pirinçleri yıkayıp derin bir tencereye koyun ve üzerine 1 su bardağı soğuk suyu ekleyip kaynamaya bırakın. Pirinç ve su kaynamaya başlayınca ocağın altını kısın ve pirinçler yumuşayıncaya kadar ara ara karıştırın. Pirinçler suyunu çekip yumuşayınca üzerine sütü ilave edin ve harlı ateşte kaynamaya bırakın. Dibi tutmaması için ara sıra karıştırın. Süt kaynamaya başladığında ocağın altını kısın ve 20 dakika boyunca kısık ateşte pişirin. 20 dakika sonunda tencereye şekeri  ve vanilini ilave edin ve 5 dakika kadar karıştırarak pişirin ve ocaktan alın.

Sütlacı kaplara paylaştırın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına gelen sütlaçları soğutmak için buzdolabına koyun. Soğuduktan sonra üzerine toz tarçınPirinçleri yıkayıp derin bir tencereye koyun ve üzerine 1 su bardağı soğuk suyu ekleyip kaynamaya bırakın. Pirinç ve su kaynamaya başlayınca ocağın altını kısın ve pirinçler yumuşayıncaya kadar ara ara karıştırın. Pirinçler suyunu çekip yumuşayınca üzerine sütü ilave edin ve harlı ateşte kaynamaya bırakın. Dibi tutmaması için ara sıra karıştırın.

Süt kaynamaya başladığında ocağın altını kısın ve 20 dakika boyunca kısık ateşte pişirin. 20 dakika sonunda tencereye şekeri  ve vanilini ilave edin ve 5 dakika kadar karıştırarak pişirin ve ocaktan alın. Sütlacı kaplara paylaştırın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına gelen sütlaçları soğutmak için buzdolabına koyun. Soğuduktan sonra üzerine toz tarçın

Yorumlar