Mangolu kinoa nasıl yapılır lezzetine doyum olmaz!

Mangolu kinoa nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Sağlıklı bir kahvaltı isteyenler için harika bir öneri olacak bu tarifi mutlaka denemelisiniz!

Mangolu kinoa nasıl yapılır lezzetine doyum olmaz!

Haftasonu kahvaltılarınıza sağlık katmaya ne dersiniz? Tam bir sağlık tostu olan ve tok tutan kinoaya kahvaltılarınızda mutlaka yer açmalısınız. Oldukça pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu şahane lezzete bayılacaksınız. Peki Mangolu kinoa nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile karşınızda mangolu kinoa tarifi. Şimdiden afiyetler olsun.

MALZEMELER: 

1 su bardağı kinoa,2 su bardağı su,1,5 su bardağı süt,1 adet mango,1 su bardağı yaban mersini

HAZIRLANIŞI: 

Bol suda duruladığınız kinoayı bir tencereye aktarın ve suyu ekleyin. Yaklaşık 15 dakika, suyunu çekene kadar kinoayı haşlayın.Haşlanmış kinoayı, soğuk süt ile karıştırdıktan sonra servis kaselerine paylaştırın.Mangoyu, orta kısmındaki çekirdeğine denk getirmeden uzunlamasına kesin. Meyve bıçağının uç kısmıyla elde ettiğiniz yarım parça üzerinde boyuna ve enine kesikler atın.Mangoyu kabuğundan iç tarafa doğru ittirerek elde ettiğiniz meyve küplerini keserek çıkartın. Çekirdeğini aldıktan sonra meyvenin diğer yarısına da aynı işlemi uygulayın.Yıkadığınız yaban mersini ve mango parçalarını sütlü kinoa karışımına ekledikten sonra bekletmeden servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

Yorumlar