Üç malzemeli pişi tarifi leziz mi leziz!

Üç malzemeli pişi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Sadece üç malzemeyle hazırlayabileceğiniz mayalama derdi olmayan bu şahane lezzete bayılacaksınız.

Üç malzemeli pişi tarifi leziz mi leziz!

Üç malzemeli pişi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? Sadece üç malzemeyle hazırlayabileceğiniz bu şahane lezzete hayran kalacaksınız.Yağa atıldığında kocaman kabarıp kızaran bu hamurlara bayılacaksınız. Yemelere doyamayacağınız bu lezzetin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız gelin hep birlikte öğrenelim. Şimdiden afiyet olsun... 

MALZEMELER: 

2 su bardağı yoğurt, 2,5 su bardağı un, 1,5 paket kabartma tozu

Kızartmak için:

1 su bardağı sıvı yağ

HAZIRLANIŞI:

Yoğurdu bir kaba alın. Üzerine kabartma tozunu ilave edip karıştırın. Unu azar azar ekleyerek ele yapışmayan bir hamur elde edin.Hamurunuzu iki eşit bezeye bölün. Hafif unlayarak merdane yardımıyla 2 cm kalınlığında açın. Çok kalın olmamasına özen gösterin ki yağ çekmesin.Çay bardağının ağzıyla hamurlar kesin. Yağınızı bir tavanın içerisine alıp kızdırın.Şekil verdiğiniz hamurları yağa atın ve arkalı önlü kızartın. Ardından çıkarıp kağıt havlu serili bir tabağa aktarın. Tüm hamura kızartma işlemini uygulayın.Pişileriniz sıcak bir şekilde servise hazır! Afiyetler olsun!

Yorumlar