Alper Kömürcü kimdir ne iş yapıyor Kayahan'ın eşi İpek Açar sevgilisiyle evleniyor!

Alper Kömürcü kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında? Kayahan'ın eşi İpek Açar ve sevgilisi Alper Kömürcü evlilik için harekete geçti. İşte son magazin bombaları!

Alper Kömürcü kimdir ne iş yapıyor Kayahan'ın eşi İpek Açar sevgilisiyle evleniyor!

Kayahan'ın eşi İpek Açar yeniden evleniyor. İpek Açar bir süre önce müzisyen Alper Kömürcü ile aşk yaşamaya başlamıştı. Kayahan'ın ölümünün üzerinden geçen 2 yılın ardından yeni bir ilişki yaşamaya başlayan İpek Açar ve sevgilisi Alper Kömürcü evlilik hazırlıklarına başladı. Peki Alper Kömürcü kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında? İşte Alper Kömürcü hakkında merak edilenler ve İpek Açar'la olan ilişkisinin detayları...

İpek Açar'ın Alper Kömürcü ile olan ilişkisi yaklaşık 1 yıl önce ortaya çıkmıştı. Birlikte sahne alan çiftin parmaklarındaki yüzükler aşkı deşifre etmiş, İpek Açar ve sevgilisi Alper Kömürcü de iddiaları doğrulamıştı. 

Hafta sonu gezmede paparazzilere yakalanan İpek Açar ve sevgilisi Alper Kömürcü, evlilik sorularına samimi yanıtlar verdi. İpek Açar, “Tam bir tarih yok ama yakın bir zamanda sizlere sürprizimiz olacak” derken, Kömürcü ise, “Yakın zamanda evleneceğiz” açıklamasını yaptı. Magazin kulislerinde konuşulanlara göre çiftin yaz aylarında evlenmesi bekleniyor. 

Kayahan'ın eşi İpek Acar'ın sevgilisi Alper Kömürcü kimdir ne iş yapıyor kaç yaşında

ALPER KÖMÜRCÜ KİMDİR, NE İŞ YAPIYOR, KAÇ YAŞINDA?

İpek Açar'ın sevgilisi Alper Kömürcü müzisyen. Keman sanatçısı olan Alper Kömürcü, aynı zamanda besteci ve aranjör kimlikleriyle de tanınıyor. 1980 doğumlu olan Alper Kömürcü 39 yaşında ve aslen Ankaralı. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nü kazandı. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne burslu olarak kabul edildi. Alper Kömürcü, 2005 yılında Emrehan Halıcı’nın kurmuş olduğu Halıcı Bilişim Şirketi’nin düzenlediği “Bilgisayarla Beste Yarışması”nda Mongol Çocuk ve Özgürlük eseriyle Türkiye 1.liği kazandı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans programını kazandı ve eğitimini tamamladı.

Müzik sektörünün önde gelen prodüktörlerinden İskender Paydaş’ın ve Cihan Sezer’in asistanlığını yaptı. Birçok albümde besteci, söz yazarı ve aranjör olarak yer aldı. Show Tv ve Plato Yapım’ın ortak projesi M.U.C.K. dizisinin müzik direktörlüğünü yaptı. 2011 yılında 19. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda En İyi Beste ve En İyi Aranjör ödüllerini kazandı. 2014’ün Mart ayında ilk solo albümü MAT‘ı çıkarttı.

İPEK AÇAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA SEVGİLİSİYLE YAŞ FARKI KAÇ?

İpek Açar'ı Türkiye usta müzisyen Kayahan'ın önce vokalisti ardından da eşi olarak tanıdı. Kayahan'la 22 yıl evli kalan İpek Açar, 1976 doğumlu ve aslen İstanbullu. Kendi soyadı Tüter olan İpek Acar, Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu. 

Kayahan'dan 27 yaş küçük olan İpek Açar, ünlü müzisyenin üçüncü eşiydi. Kayahan ile İpek Açar arasındaki yaş farkı evlilikleri boyunca hep konuşulmuştu. Kayahan 1949 eşi İpek Acar ise 1976 doğumluydu. Kayahan ile İpek Açar, 1999'da Kayahan'ın Gömeç'te 'Gönül Köşküm' diye andığı evinde evlenmişti. Kayahan ve İpek Acar'ın 22 yıllık evliliklerinden Aslı Gönül adında bir de kızları olmuştu. 

KAYAHAN NE KANSERİYDİ NE ZAMAN ÖLDÜ?

Tam adı Kayahan Açar olan usta müzisyen, 29 Mart 1949'da Albay Süleyman Açar ile Firuzan Hanım'ın oğlu olarak İzmir'de dünyaya geldi. Müziğe düşkün bir çocuk olarak büyüyen Kayahan Açar, ilk ve ortaokul eğitimini, sanat, bilim, sağlık ve siyaset gibi alanlarda ün yapmış birçok ismin öğrenim gördüğü Kars'taki Fevzi Çakmak Okulu'nda aldı.

Babasının askerlik görevi nedeniyle Türkiye'nin birçok ilini dolaşan ve gençlik yıllarını Ankara'da geçiren Açar, profesyonel olarak müzikal çalışmalarına İstanbul'da başladı. İlk evliliğini henüz lise çağlarındayken 8 Mart 1973'te Nur Açar ile yapan Kayahan'ın bu evliliğinden 15 Mayıs 1974'te Beste adını verdikleri bir kızları oldu ve çift 1991'de ayrıldı. Usta sanatçı askeri görevini ise İzmir'de yaptı.

Kayahan Açar, yaşamını daha sonra da kızının eğitimi dolayısıyla İstanbul'da sürdürse de yılın büyük bir zamanını ilham aldığı Balıkesir Gömeç'te geçirerek, burada çeşitli şarkı ve bestelere imza attı.

İlk olarak 1990'da yumuşak doku kanseri teşhisi konulan Kayahan, hastalığı büyük bir mücadele sonrası atlattıktan sonra 2004'te tekrar kansere yakalandı. Bu süreci de atlatan usta sanatçıda kanser 2014'te tekrar nüksetti. Bir yıl boyunca hastalığıyla mücadele etmeye devam eden Kayahan, küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle 3 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Acıbadem Maslak Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Sanatçının cenazesi Teşvikiye Camisi'nden kaldırılarak, vasiyeti gereği Kanlıca Mihrimah Sultan Mezarlığı'na defnedildi.

Yorumlar