İrem Derici'nin annesi Jale Ediz kimdir adını bakın nasıl koymuş!

İrem Derici'nin annesi Jale Ediz kimdir sorusu İrem Derici'nin Instagram'da paylaştığı isminin bulunma hikayesi sonrası merak ediliyor. İşte o hikaye...

İrem Derici'nin annesi Jale Ediz kimdir adını bakın nasıl koymuş!

İrem Derici Instagram hesabından isminin konuluş hikayesini paylaştı. Paylaşım sonrası herkes İrem Derici'nin annesi kim, İrem Derici'nin annesi Jale Ediz ne iş yapar? sorularına yanıt aramaya başladı. İrem Derici'nin annesinin merak edilmesinin nedeni ünlü şarkıcının Instagram'da komik hatta ara da küfürlü bir paylaşımla kendi isminin konuluş hikayesini yazması oldu. İrem Derici'nin paylaşımın kısa sürede onbinlerce beğeni yağdı. Biz de elmaelma.com olarak hem İrem Derici'nin annesi Jale Ediz kimdir sorusuna yanıt bulduk hem de İrem Derici'nin Instagram'daki paylaşımının detaylarını sizler için hazırladık.

"Şimdi benim valide bana hamile, harıl harıl herkes isim düşünüyor bana… Rahmetli bir akrabamız var, şair, ismi Necmi… Necmi Dede'nin çocuklarının isimleri Erol, Birol, Varol. Yeğenleri Nurol, Şenol, Gürol. Ben doğacağım, konsey toplanmış bana isim bulmak için… Necmi Dede “İlkol” olsun, ilk torun çünkü demiş ve babam ayaklanmış 'Necmi Dede yeter, bundan sonraki ‘Defol' sonraki de ‘s…ir ol' olsun da tam olsun' Neyse ben doğuyorum, hala ismim yok, lohusa anneciğim Bakırköy Devlet Hastanesi'nde kucağında 1 günlük ben, bir sürü taze anneyle aynı yerde taburcu olmayı bekliyor. Derken yan yatağında yatan, ikiz kızları olan bir kadının ziyaretçileri geliyor, annem de kulak kabartıyor konuşmalarına: 'Ne koydun bu güzel kızların isimlerini?' 'Didem'le İrem koydum' diyor kadın ve annem dönüyor 'İrem ne demek?' diye soruyor, 'cennet bahçesi' diyor kadın ve annem babama 'Hulusi, İrem olsun adı!' diyor. İsminiz kaderinizdir derler ya. Şunu okuduktan sonra hak verdim. 'Mutluluk Simgesi' … Sanırım benim hayattaki misyonum bu, insanları mutlu ettikçe ruhum doyuyor… Teşekkürler anne, teşekkürler yan yatakta yatan ikiz annesi, nur içinde uyu Necmi Dede, günaydın millet!”

İrem Dericinin adını kim nasıl koymuş

İREM DERİCİ'NİN ANNESİ JALE EDİZ KİMDİR NE İŞ YAPAR?

İrem Derici'nin annesi Jale Ediz ünlü şarkıcının hayattaki en büyük destekçisi. İrem Derici'nin annesi Jale Ediz ile babası Hulusi Derici, ünlü şarkıcı 5 yaşındayken ayrılmışlar. Babasıyla ayrılık sonrası ilişkisi bozulan ünlü şarkıcı annesine tutunmuş. İrem Derici ev hanımı olan annesiyle olan ilişkisini bir röportajında şöyle anlatmıştı:

"Beni yetiştiren kadının payı büyük. Annem Jale Ediz. Tek kelimeyle iğrenç bir çocuktum. Böyle bir yaramazlık olamaz. Annem benim yerime 11 tane erkek çocuğu yetiştirip bir futbol takımı kurardı. Işık Lisesi tarihinin en azılı kız öğrencisiydim. Galiba tüm toyluklarımı lise yıllarımda bıraktım. Burundan sonra bir genç kız havalarına girdim, sigara içmeler, bir çoraba dünya para vermeler... Yani aslında şu an yapmam gereken tüm sakillikleri lisede yaptım ve bitirdim."

İrem Derici'nin annesi Jale Ediz kimdir

 

Yorumlar