Sarkık göğüs derisini sıkıştıran karışım!

Sarkık göğüs derisini sıkıştıran karışımı Suna Dumankaya anlattı. Suna Dumankaya'nın sarkık göğüsleri sıkıştıran karışımının yapılışı elmaelma.com'da.

Sarkık göğüs derisini sıkıştıran karışım!
-A A+

Sarkık göğüsler kadınların kabusu. Özellikle de kilo alıp vermeler, doğum, emzirme gibi göğüs derisini deforma eden dönemler göğüslerde sarkmanın en yaygın nedeni. Aynı zamanda yer çekimi de göğüs sarkmalarına ve göğüs derisinde gevşemelere neden oluyor. Peki göğüs derisi nasıl sıkılaştırılır, göğüs sarkıklarını gidermek mümkün mü? Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumanya bu soruların yanıtlarının 'evet' olduğunu düşünenlerden. Göğüsteki sarkmaları gidermek için özel karışımlar hazırlayan ve basit egzersiz önerisi sunan Suna Dumankaya, sarkık göğüs derisini sıkıştırmak için patates karışımı hazırladı. Fox TV'de yayınlanan ve Çağla Şikel'in sunduğu Çağla'yla Yeni Bir Gün programında Suna Dumankaya sarkık göğüs derisini sıkıştıran bir karışım hazırladı. Suna Dumankaya'nın sarkık göğüsleri toparlayan karışımının ana maddesi patates. Suna Dumankaya'nın anlattıklarına göre patates cilt sıkılaştırılması için mucize bir besin. İşte göğüs derisini sıkılaştıran, sarkık göğüsleri dikleştiren Suna Dumankaya karışımı için gerekli malzemeler listesi ve karışımın hazırlanışının detayları...

Göğüs derisini sıkıştıran karışım için gerekli malzemeler şöyle: 4 adet rendelenmiş patates, 2 yumurta akı, 4 çorba kaşığı rezene unu, avokado kremi yada olgun bir avokado, bal, limon suyu, tülbent veya büyük boy gazlı bez.

Göğüs derisini sıkıştıran karışımın yapılışı ise şöyle: Derin bir kaba patatesleri rendeleyin. İçine 2 yumurta akını koyun. Rezene ununu ve limon suyunu ekleyin. Avokadoyu blendardan geçirerek kremsi bir hale getirin ardından karışıma koyun. En son balı ekleyip karışımı elinizle hafif hafif  yoğurun ve malzemelerin birbirlerine karışmasını sağlayın. Ardından malzemeyi 2 eşit parçaya bölün ve tülbentlerin yada gazlı bezlerin ortasına yayarak serin. Tülbentin kenarlarını zarf gibi kapatın. Aynı işlemi karşımın diğer bölüm için de yapın.

Hazırlayıp tülbentin içine koyduğunuz karışımı tülbentiyle birlikte göğüslerinizin üzerini saracak şekilde koyun. Ardından basit çok sıkı olmayan bir sütyen giyin. 

Karışmın püf noktası: Göğüs derisini sıkıştıran karışımın püf noktası bu karışımın göğüs üzerinde 6-7 saat tutulmasından geçiyor.

GÖĞÜS SIKIŞLAŞTIRAN KARIŞIM GÖĞSÜNÜZDEYKEN ŞU EGZERSİZLERİ YAPIN

Göğüs derinizin sıkılaşmasını istiyorsanız karışım göğsünüzün üzerindeyken bir tenis topu yardımıyla göğüs egzersizleri yapın. Bunun için iki elinizi göğsünüz hizasında birleşitrin. Avuç içine bir top alın ve kollarınız bu pozisyondayken sıkıp bırakın. 

Göğüs derisini sıkıştıran karışım tarifi Suna Dumankaya

SUNA DUMANKAYA KİMDİR?

Suna Dumankaya, 1958 Van'da doğumlu bitki bilimci ve güzellik uzmanıdır. Suna Dumankaya'nın bitkisel tarifleri anneannesi Fatma Öktem'in ilaçların olmadığı dönemde yaptığı şifalı karışımlara dayanıyor. Suna Dumankaya anneannesi için "İlaçların olmadığı günlerde, doğanın gücü olan otlar, yağlar ve özler ile insanları iyileştiren bir doğa ve bilim kadınıydı" diyor. Suna Dumankaya, anneannesinin kendisine aktardığı bilgilerle, 25 yılı aşkın süredir doğanın gücünü insanlara ulaştırıyor. Kozmetik dalında doğal malzemeler kullanarak birçok ülkeden uzmanlık belgesi almaya hak kazandı ve yılların getirdiği tecrübeye bu bilgilerini de katarak birçok mucizevî formülü ortaya çıkardı. Yarattığı kendi ismini taşıyan  “SD” markasıyla, katıldığı televizyon programları ve kitaplarıyla bu formüllerini paylaşmaya devam ediyor.

Suna Dumankaya'nın kitapları ise şöyle:

- Meslek Sırlarım
- Mucize Formüller
- Doğal Sağlık Ve Güzellik