Recep Aktuğ kimdir hastaneye kaldırılan oyuncuya KOAH teşhisi konuldu!

Ses sanatçısı-yazar Onur Akay, 'Aşk-ı Memnu' isimli efsane dizinin 'Hilmi Bey'i Recep Aktuğ'un hastaneye kaldırıldığını duyurdu

Recep Aktuğ kimdir hastaneye kaldırılan oyuncuya KOAH teşhisi konuldu!

Ses sanatçısı-yazar Onur Akay, 'Aşk-ı Memnu' isimli efsane dizinin 'Hilmi Bey'i Recep Aktuğ'un hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Ünlü oyuncuya KOAH teshisi konulduğunu duyurdu. 

ÜNLÜ OYUNCUYA KOAH TEŞHİSİ KONULDU

Onur Akay, Recep Aktuğ'un hastaneye kaldırıldığını ve usta oyuncuya KOAH teşhisi konulduğunu duyurdu.

CİĞERLERİNİN SU TOPLADIĞI ORTAYA ÇIKTI 

Kendi internet sitesinde Aktuğ ile ilgili bir yazı yazan Akay, ''Aşk-ı Memnu' isimli dizide 'Hilmi' karakteri ile gönüllerde taht kuran değerli müzisyen ve oyuncu Recep Aktuğ hastaneye kaldırıldı ve KOAH teşhisi konuldu. Ayrıca sırtında iki kemiğin kırıldığı ve ciğerlerinin su topladığı ortaya çıktı. Değerli sanatçımıza acil şifalar diliyorum.'' ifadelerini kullandı ve Aktuğ'un hastanede çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.

RECEP AKTUĞ KİMDİR? 

Mehmet Recep Aktuğ, 13 Mayıs 1954'te İzmir-Çeşme'de dünyaya geldi. Aktuğ, bazı arkadaşlarıyla birlikte "Arı Yapım" adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı ve ilk plak ise 'Kaybolan Yıllar' oldu. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga'yı kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ, ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı. 1983 yılında Buğra Uğur'un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak, Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti. Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ, birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı. Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış 'Alışma Bana' ve 'Siyah Gül' adlı iki müzik albümü de var. 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 'Ender Bey' karakteri ve 'Aşk-ı Memnu' adlı dizide ise 'Hilmi Bey' karakteri ile çok sevildi.

ünlü oyuncudan kötü haber

Yorumlar