Peluş oyuncak temizliği nasıl yapılır kabartma tozu ile tüm lekeleri çıkarın!

Peluş oyuncak temizliği nasıl yapılır? Peluş oyuncakları temizlemenin püf noktalarını sizler için hazırladık! İşte peluş oyuncakları temizlemenin pratik yolu!

Peluş oyuncak temizliği nasıl yapılır kabartma tozu ile tüm lekeleri çıkarın!

Hepinizinde bildiği gibi peluş oyuncaklar, çocuklarımızın vazgeçemedikleri oyuncaklar arasında yer alıyor. Fakat ne yazık ki bu oyuncaklar, düzgün temizlenmezse etrafa bakteri saçıyor. Bu bakterilerde çocuklarda alerjik hastalıklara neden oluyor. Bu nedenle bu oyuncakların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Bu oyuncakları makinaya atıp dezenfekte edebilirsiniz. Fakat makinaya atılsa bile içerisinde bakteri kalabiliyor. Bakterileri tam anlamıyla yok edebilmek için sizin için hazırladığımız yöntemi deneyebilirsiniz. Peki peluş oyuncak temizliği nasıl yapılır? İşte malzeme listesi ve hazırlanışı ile peluş oyuncak temizliği! 

MALZEMELER

4 tane kabartma tozu,1 tane plastik yıkama poşeti,1 tane banyo fırçası veya diş fırçası

YAPILIŞI:

Peluş oyuncakları güzelce ıslatınız ve poşetin içine koyunuz. Poşetin yarısını su ile doldurup, kabartma tozunu ekleyiniz. Bu poşetin ağzını sıkıca bağlayın ve 5-10 dakika arasında çalkalayın. Sonra poşet içerisinden çıkarıp, bir fırça yardımıyla oyuncağı fırçalayın. Poşetin içerisine koyduğunuz kabartma tozu lekelerin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. 

 

Yorumlar