Soğuk havada saç nasıl korunur saçınızı sık yıkamayın!

Soğuk havada saç nasıl korunur? Kışın gelmesiyle birlikte soğuyan havalardan saçlarınızı korumak için bu önerileri ihmal etmeyin!

Soğuk havada saç nasıl korunur saçınızı sık yıkamayın!

Soğuk havanın kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı şu günlerde, saçımızı sağlıklı tutmak için yapmamız gerekenleri sizler için hazırladık. Kışın kuruyan cilt, çatlamış dudakların yanı sıra endişelenmek için bir de başımıza saçımızın çıkmaması bizim için iyi olacaktır. Peki soğuk havada saç nasıl korunur? İşte soğuk havada saçları korumak için yapılması gerekenler!

SAÇLARINIZI KORUYUN

Saçlarınızı koruyun. Kışın soğuktan,yağmurdan ve kardan saçlarımızı korumak için ne yapıyoruz? Başınız açık ama üstünüzü sıkı giymişsiniz bu durum saçları korumaz. Mutlaka saçlarınızı koruyacak bir bere yada şapka takmayı ihmal etmeyin. Ve başınız ıslak sokağa asla çıkmayın! 

SICAKTAN UZAK TUTUN! 

Çok özel bir davete gitmiyorsanız ğer maşa,fön makinesi ve saç düzleştiricisi gibi aletlerden uzak durmaya gayret edin. Soğuk hava zaten yeteri kadar saçları kavurmaktadır. Bir de siz üzerine sıcak hava verip saçlarınızın iyice yanmasına neden olmayın. Saçlarınıza uygulayacağınız işlemler minimum düzeyde olsun. Akşam banyo yaptıktan sonra bir parça köpük ile şekillendirebilir ya da eskilerin kullandığı usul bigudilerle saçlarınıza şekil verebilirsiniz. 

SAÇLARINIZI BELLİ ARALIKLARLA KESTİRİN! 

Sağıklı saçlara kavuşmanın en etkili yolu kestirmektir. Belirli aralıklarla saçlarınızı kestirmeyi denemelisiniz. Özellikle uçlarındaki kırıkları aldırmayı alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyoruz 

SAÇINIZ KİRLİ DOLAŞIN 

Saçınızın kendi kendine ürettiği yağlar saç derisini beslemektedir. Saçın kendi kendine ürettiği bu yağlar saç derisini beslediği için saçların daha canlı ve parlak gözükmesini de sağlayacaktır. Bu nedenle hijyen derdine düşüp her gün saçımı mutlaka yıkamalıyım diye düşünmeyin. İlk zamanlar saçınız çok çabuk yağlanacaktır. Fakat bir süre sonra saçta bu duruma alışıyor. Uzun süre yıkanmadığı zaman bile kirli görünmüyor. Uzun süreden kastettiğimiz haftada bir ya da iki kere yıkamayı tercih etmeniz saç sağlığınız açısından yerinde bir karar olacaktır. 

SAÇ MASKESİ

Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapın. Özellikle doğal saç maskeleri kışın çok yarar sağlar. Dilerseniz kozmetik ürünleri arasından da seçebilirsiniz ancak evde yapmanız da kolaydır.Yorumlar