Semiha Yıldırım kimdir ne iş yapıyor Gülben Ergen de isyan etti

Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor? Gülben Ergen'in Semiha Yıldırım isyanı sosyal medyaya damga vurdu.

Semiha Yıldırım kimdir ne iş yapıyor Gülben Ergen de isyan etti

Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile ilgili sosyal medyada yürütülen çirkin kampanyaya Gülben Ergen de isyan etti. Semiha Yıldırım'ın fotoğrafını paylaşarak Yıldırım'ın eşi hakkındaki yakıştırmalara ateş püskürdü.

Sosyal medya hesabından Semiha Yıldırım'ın fotoğrafını paylaşan Gülben Ergen, "Semiha Yıldırım'a yapılan tüm kıyaslama ve yakıştırmaları şiddetle kınıyorum! O bir kadın, bir anne bir eğitimci!" yorumunu yaptı. Ergen'in paylaşımı kısa süre içerisinde çok sayıda yorum beğeni aldı.

"BENİ DE AŞAĞILIYORLAR"

Öte yandan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, sosyal medyada Binali Yıldırım'ın eşi ile fotoğraflarının yan yana konularak karşılaştırılmasına sert tepki göstermişti. Yıldırım'ın fotoğrafına baktığında annesini ve ablasını gördüğünü ifade eden İmamoğlu, "Eğer bir aşağılama ya da güzelleme yaptıklarını sanıyorlarsa bilmeliler ki beni de aşağılıyorlar" demişti.

SEMİHA YILDIRIM KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ NE İŞ YAPIYOR?

Semiha Yıldırım 1954 yılında doğdu. Aslen Erzincan Refaiyeli olan Semiha Yıldırım, emekli öğretmen.

Semiha Yıldırım Refahiye ilçesinin Kayı Köyü'nde doğmuştur. İsminin manası ''Cömert kadın'' demektir. İlk ve orta öğreniminin ardından öğretmen okulunu kazanmış ve oradaki eğitimini de tamamladıktan sonra 1972 yılında öğretmen okulundan mezun olarak öğretmenlik mesleğine adım atmıştır. Mesleğe başladığı ilk görev yeri ise memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesi olmuştur. 1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdüren Yıldırım, Türkiye'nin birçok şehrinde görev yaptıktan sonra 1993 yılında emekliye ayrılmıştır. Emekli olduktan sonra misyonunu gönüllü eğitim projelerinde sürdürmüştür. 

Semiha Yıldırım'ın çocukları tarafından yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan kendi adının verildiği İstanbul, Çekmeköy'de ''Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu'' adında bir okul var.

Binali Yıldırım'la evli olan Semiha Yıldırım'ın Erkan Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Büşra Yıldırım adında 3 çocukları var.

 

Yorumlar