Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi'nin 5 aylık oğulları ameliyata alındı

Yakışıklı oyuncu Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çiftinin beş aylık bebekleri kafasındaki bir kistten dolayı bugün ameliyata alındı.

Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi'nin 5 aylık oğulları ameliyata alındı

Ekranların sevilen yakışıklı oyuncusu Tolgahan Sayışman ile Almeda Abazi 13 Şubat'ta dünyaevine girmişti. Mayıs ayında ilk bebekleri Efehan'ı kucaklarına alan ünlü çiftten kötü haber geldi! Ünlü çiftin bebekleri bugün ameliyata alındı. Kafasında bulunan dermoid kisti nedeniyle apar topar ameliyata alınan Tolgahan ve Almeda çiftinin oğulları Efehan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programının haberine göre: Bebeklerinin kafasında Dermoid kist bulunan çift, hastanede oğullarını bekliyor. İlk anneliğini yaşayan Almeda Abazi ise geçtiğimiz aylarda babasıyla kamera karşısına geçen oğlu için "Oğluma nazar değdi" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Çift, ameliyatta olan çocuklarını hastane koridorunda bekliyor.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Kafasında Dermoid kist olduğu gerekçesiyle ameliyata giren Efehan bebek, ameliyattan çıktı. Minik bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

DERMOID KİST NEDİR?

Dermoid kist, iyi huylu ve küçük boyutlu olan kist türüdür. Orantıları genellikle 2 cm, 3 cm veya 30 cm'ye kadar uzanabilir. Hastalığın erken teşhisi önemlidir. Bundan dolayı fark edildiği ilk anlarda hekime başvurulması son derece önemlidir. İçerisinde yağ bezesi, saç, kıl, tırnak veya sinir dokuları gibi garip unsurlar bulunabilir. Genellikle içlerinde yoğun şekilde sarı bir sıvı bulunur.

 

Yorumlar