Trans yarışmacı Angela Ponce Mıss Unıverse güzellik yarışmasına damga vurdu!

17 Aralık'ta Tayland'ta düzenlenecek olan Miss Universe güzellik yarışmasında trans olan Angela Ponce güzellik yarışmasına damga vuran isimlerden biri oldu.

Trans yarışmacı Angela Ponce Mıss Unıverse güzellik yarışmasına damga vurdu!
-A A+

17 Aralık tarihinde Tayland'ın Bankok kentinde Mıss Unıverse güzellik yarışması düzenlenecek. Yarışmaya katılanlardan ikisi transeksüel. Transeksüel yarışmacılardan 27 yaşındaki Angela Ponce, İspanya adına yarışmaya katılacak ve yarışmanın favorisi olarak gösteriliyor. İspanya'nın muhafazakar bölgelerinden Sevilla doğumlu olan Ponce, tacı kazanmanın kendisi ile birlikte "insan hakları adına da bir zafer" olacağını söyleyerek çeşitli açıklamalarda bulundu. 

GÜZELLİK YARIŞMASINDA İKİ TRANS KADIN YARIŞACAK 

17 Aralık'ta Tayland'ın Bangkok kentinde düzenlenecek olan Miss Universe güzellik yarışmasında iki trans kadın da yarışacak. O iki yarışmacıdan biri olan ve İspanya adına yarışmaya katılacak olan 27 yaşındaki Angela Ponce'un ismi, yarışma ile ilgili bahislerde adı favoriler arasında geçiyor.

"İNSAN HAKLARI ADINA BİR ZAFER OLACAK"

İspanya'nın muhafazakar bölgelerinden Sevilla doğumlu olan Ponce, tacı kazanmanın kendisi ile birlikte "insan hakları adına da bir zafer" olacağını söyledi. Time dergisine konuşan 27 yaşındaki Ponce, "Trans kadınlar çok uzun zaman yargılandı ve görmezden gelindi. Eğer tacı bana verirler de bu, trans kadınların da trans olmayan kadınlar kadar kadar kadın olduğunu ortaya koyacak" dedi.

"KADIN OLMANIN TEK ANAHTARI KADIN GİBİ HİSSETMEK"

Morales tepkilerin ardından yaptığı açıklamayla, "Eğer Miss Universe kabul ediyorsa, ben de tüm kalbim ve saygımla hakettiği hoşgörüyü göstereceğim" dedi. Yakın bir zamanda New York Timesgazetesine konuşan Ponce, "Kadın olmanın tek anahtarı kadın gibi hissetmek" diyor.

kainat güzeli adayının trans oldugunu ogrenenler soke oluyor