Dudak kalemi nasıl sürülür doğru bir şekilde kullanmanın yöntemleri

Dudak kalemi nasıl sürülür? Dudak kalemi alırken nelere dikkat etmek gerekir? Dudak kalemi sürmenin püf noktaları ile dudaklarınız mükemmel görünecek.

Dudak kalemi nasıl sürülür doğru bir şekilde kullanmanın yöntemleri
-A A+

İnce dudaklara sahipseniz dert değil artık estetik olmadan makyajla da istediğiniz formda dudaklara sahip olabilirsiniz. Sadece ruj sürmeyi bırakın ve mutlaka rujdan önce dudak kaleminizle dudaklarınıza istediğiniz formu verin. Peki dudak kalemi nasıl sürülür? İşte sizlere dudak kalemi sürmenin püf noktaları...

RUJDAN DAHA AÇIK TONDA KALEM ALIN

Dudak kalemleri ile yapılan en büyük hatalardan biri, rujdan daha koyu dudak kalemi tercih edilmesidir. Dudak kaleminizi her zaman kullanacağınız ruj renginden bir ton açık tutmalısınız. Böylece dudak kalemin belli belirsiz görünecektir.

DUDAK KALEMİ PARMANKALARINIZLA YUMUŞATIN

Dudak kalemi ile dudak çizgini şekillendirdikten sonra mutlaka parmaklarınızla dudak kaleminin o belirgin rengini yumuşatmalısınız. Dudak kaleminin dudak çevresinde çizgi gibi durması yerine daha doğal bir görünüm kazandırmalısınız. Böylece üzerine süreceğiniz rujunuz da daha kalıcı olacaktır.

DUDAK ÇİZGİNİZDEN BİR TIK DIŞARI SÜRÜN

Dudak kalemi ile dudaklarınızı olduğundan daha dolgun ve büyük göstermeniz mümkün. Dudak çizginizin bir tık dışından dudaklarınızı çerçevelediğinizde dudaklarınızın daha büyük göründüğünü siz de fark edeceksiniz. Fakat bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken şey, dudak kalemi ile dudak renginin aynı olmasıdır. Eğer farklı renkler ile bu işlemi denerseniz oldukça yapay bir görünüme neden olabilir.