Gözleri olduğundan büyük gösterme yöntemleri sırrı makyaj tüyolarında gizli

Gözleri olduğundan büyük gösterme yöntemleri nelerdir? Gözleri büyük gösteren makyaj teknikleriyle ilgi odağı gözleriniz olacak!

Gözleri olduğundan büyük gösterme yöntemleri sırrı makyaj tüyolarında gizli
-A A+

Gözleri olduğundan daha büyük gösterme teknikleri nelerdir? Hangi yöntemleri uygulamak gözlerimi daha büyük gösterir? Gözleri olduğundan büyük gösteren makyaj hileleri nelerdir? Kim istemez ki bakışlarıyla karşısındakini etkilemeyi, göz makyajına insanları hayran bırakabillmeyi? İri gözler birçoğumuzun favorisi olmakla birlikte kimimizin gözleri büyük kimimizin gözleri de küçüktür. Fakat elmaelma.com'un sizler için derlediği bu makyaj teknikleriyle akılda kalacak irirlikte gözlere sahip olmanız mümkün! İşte iri gözlere sahip olabilmek için uygulanabilecek makyaj teknikleri...

GÖZLER KALBİN AYNASIDIR...

-İşe ilk olarak göz çevresindeki şişlikleri gidererek başlamalısınız. Buz masajı yapmayı deneyebilir, varsa göz çevrenize özel maskeler uyglayabilirsiniz.

-Gözaltlarındaki sorunlu görünüm nedeni ile gözaltları karanlık görünür. Bu yüzden ilk olarak göz altlarınızı uygun bir kapatıcı ile kapatıın daha sonra da bir başka ürünle aydınlatın.

-Ten rengi veya beyaz renkte bir göz kaleminin alt göz kapağının içine sürülmesi gerekir. Bu işlemin koyu renk bir kalemle yapılmaması gerekir.Aksi halde gözler olduğundan daha küçük görünecektir.

-Kirpikler iri görünüm için çok işinize yarayacaktır. Bir kirpik kıvırıcısı ile 20 saniye kadar kıvırdığınız kirpikler, gözlerinizi daha açık ve geniş gösterecektir. Düz duran kirpikler gölge yapar ve istediğiniz görüntüyü engeller.

-Alt kirpiklerinizin dış kenarlarına da kalem çekin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli durum göz pınarlarınıza kalem değdirmemek.

-Eyeliner sürerken oldukça dikkatlı olmalısınız. Göz kapağının ortasından başlanarak dışa doğru sürülmesi gereklidir. Böylece göz kapağının düşüklüğü ortadan kaybolmuş olacaktır.

-Maskara uygularken kirpiklerinizin orta kısmına yoğunlaşın. Uzun ve kalkık kirpikler gözlerinizi daha açık ve büyük gösterecektir.

-Kaşların duruşu da bi hayli önemlidir. Çünkü çok kalın kaşlar gözü küçük gösterir. Buna göre kaş şeklinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

-Göz çevrenizi aydınlattığınız gibi kaşlarınızın üzerini de aydınlatın. Gözleriniz büyük ve parlak görünecektir.

-Açık tonlarda bir ışıltılı farı göz pınarlarınıza uygulayarak gözünüzü daha büyük gösterebilirsiniz.  Göz kapağınızın kıvrım yerlerini vurgulamak için kahverengi far ya da koyu renkli bir far ile gölgelendirin.