Makyaj malzemelerinin bozulduğu nasıl anlaşılır kokusu ve dokusu önemli!

Makyaj malzemelerinin bozulduğu nasıl anlaşılır? İşte makyaj malzemelerinin bozulduğunu anlamanın tüyoları elmaelma.com'da.

Makyaj malzemelerinin bozulduğu nasıl anlaşılır kokusu ve dokusu önemli!

Kadınların vazgeçemediği güzellik ürünlerinde bir tanesi de hiç kuşkusuz makyaj malzemeleridir. Bazen kullandığımız makyaj malzemelerini sonuna kadar kullanmak isteyebiliyoruz. Fakat ne yazık ki her güzel şeyin sonu olduğu gibi onların da bir sonu oluyor. Bu malzemeler bozulabiliyor. Peki makyaj malzemelerinin bozulduğunu anlamanın kolay bir yolu var mı? Elmaelma.com olarak sizlere makyaj malzemelerinin bozulduğunu anlamanın yollarını hazırladık. İşte dikkat edilmesi gerekenler! 

Ruj

Rujların bozulup bozulmadığı da kapatıcılar gibi koku ve dokusuna bakılarak anlaşılabilir. Kuru bir görünüme sahipse rujunuz bozulmuştur. 2 yıldan daha fazla kullanmamaya özen gösterin. 

Maskara 

Gaz kokusuna benzer garip bir koku varsa bir an önce kurtulmalısınız. Gaz kokusu almıyorsanız da 3-4 ayda bir değiştirmek akıllıca olacaktır. Vücudumuzdaki en hassas yerlerden biri olan gözleri korumak önemli.

Allık 

Allıkların bozulup bozulmadığı hmen anlaşılamamaktadır. Bu nedenle ambalaj üzerindeki süreye dikkate almanızda fayda var. Allıklar ve diğer tüm makyaj malzemelerinizi karanlık ve nemsiz bir ortamda saklamanız ömürleri için önemlidir.

Göz farı 

Göz farlarının süresi genelde 2-3 ayda bir değiştirilmelerini gerektirir. Her zaman temiz fırça veya parmaklar ile kullanarak bu süreyi sonuna kadar değerlendirebilirsiniz. Ama yinede ambalaj üzerindeki süreyi dikkate almanızda fayda var. 

Yorumlar