Yağlı ciltler için günlük makyaj önerisi pudra vazgeçilmeziniz olacak!

Yağlı ciltleri için günlük makyaj nasıl yapılır? Gün içerisinde cildinizin yağlı gibi görünmesini istemiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz!

Yağlı ciltler için günlük makyaj önerisi pudra vazgeçilmeziniz olacak!

Biz kadınlar makyaja olan düşkünlüğümüz başmbaşka boyutlara yerini almaktadır. Kozmetik alışveriş denince her zaman akan sular durur. Ancak makyaja olan düşkünlüğümüz gün geçtikçe artsa da önemli olan doğru ürünü doğru cilt tipine uygulamaktan geçmektedir. Makyaj uygulamasında çok fazla sorun yaşayan cilt tiplerinden biri yağlı ciltlerdir. Gün içerisinden belirli bir süreden sonra yapılan makyaj parlayarak ciltte yağlı görünümünü yansıtmaktadır. Yağlı cilt tiplerinin sıklıkla şikayet ettiği bu sorunun üstesinden gelebilmek için elmaelma.com olarak bu sorunun sırrını bulduk ve sizlerle paylaştık! Sıklıkla şikayet ettiğiniz bu sorunun cevabı için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

YAĞLI CİLTLERİN EN BÜYÜK SORUNU İÇİN...

Özellikle cilt tipleri arasında en sıkıntılı olan yağlı ciltler gün içersinden yapılan makyajın parlamaya başlamasıyla ciltte yağlanma görünümü ortaya çıkmaktadır. Bu durumun üstesinden gelmek için csatın aldığınız ürünler yağlı cilt tiplerine göre olması gerekmektedir. Ancak her ne kadar yağlı cilt tiplerine göre ürün seçimi yapsanızda bazen elde ettiğiniz sonuç yüne hüsranla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu doğrultuda uygulama tekniğinizi değiştimek daha doğru olacaktır. 

Cilt makyajınıza başlamadan önce cildinize kullandığınız baz mutlaka yağlı cilt tiplerine uyacak bir formülde olmasına özen gösterin. Daha sonra cildinize uygun kapatıcı ve fondöteni uyguladıktan sonra cildinizi sabitlemek ve gün içerisinde parlamasına engel olmak için büyük bir fırça ile yüzünüzü ince bir tabaka ile transparan pudra ile pudralamayı unutmayın! Böylelikle gün içinde cildinizin parlamasını pudralama işlemi ile anahtar görevini üstlenerek kilit altına almış olacaksınız.

CİLT TİPİNİZİ TANIYIN!

her şeyden önemlisi cilt tipinizi tanımaktan geçiyor. Cildinize uygulayacağınız ürünü seçmek ve ürünle sorun yaşamamak için cilt tipinizi iyi tanımalısınız. Eğerki cilt tipinizin karma-yağlı ve kuru olduğunu biliyorsanız kullanacağını ürünlerin özellikleri de bu doğrultuda olması gerekmektedir. 

 

Yorumlar