Radyofrekans tekniği nedir vajinal sarkma sorunu yaşıyorsanız...

Radyofrekans tekniği nedir? Genital bölgede gevşeme sorunu yaşayanlar buraya! Ameliyat olmadan bu sorundan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte yöntemi!

Radyofrekans tekniği nedir vajinal sarkma sorunu yaşıyorsanız...

Genital bölgede  doğum, yaşlanma ya da kaza gibi çeşitli sebepler yüzünden zaman içerisinde gevşeme sorunu meydana gelmektedir. Bu sorunu yaşayan bazı kadınlar, vajina estetiği olmaktadır. Bazı kadınlar ise ameliyattan korkup bu sorunlarına çare aramaktadır. Vajinal sarkmalarınızdan ameliyat olmadan da kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?Türkiye’de kadınların sık yaşadığı bir problem olan özellikle genital bölgedeki cilt sarkmaları için Radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız çözüm üretilebiliyor. Peki nedir bu radyofrekans tekniği? Radyofrekans tekniği ile ilgili tüm merak edilenleri Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu'ndan öğrendik. 

ÇOK DOĞUM YAPMAK VAJİNAL BÖLGENİN GEVŞEMESİNE NEDEN OLUYOR

 Lazer ve radyofrekans teknolojileri ile vücudun pek çok bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaştırma tedavisi yapılıyor. Uzmanlar, yıllardır, estetik alanında vücudun bir çok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma çalışmaları yapıyor. Türkiye’de özellikle çoklu doğumlar nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kadınların belli bir yaştan sonra cinsel hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren bu gevşeklik jinekolojik problemlere yol açıyor. Ancak bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün. Hastanın ihtiyacına göre belli seansları takip ederek başarıya ulaşılıyor.

RADYOFREKANS TEKNOLOJİSİ BU SIKINTILARI KOLAYCA ÇÖZÜYOR

Bu problem özellikle doğum yapmış kadınların büyük bir kısmında görülüyor. Bu problem,cinsel yaşamın yanında jinekolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla kadınları da mutsuz ediyor. Geliştirilen radyofrekans tekniği ile bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.  Uzmanlar, vajinadaki gevşemenin, sadece normal doğumlarda oluşmadığını, sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıktığını ifade ediyor. Bazı olgularda ameliyat seçeneği etkili olurken, ameliyatın uygun olmadığı ya da sıkılaşmanın henüz minimal olduğu durumlarda Radyofrekans seçeneği çok etkili oluyor. 

VAJİNADAKİ YÜZEYSEL DOKULARIN ISINMASINI ENGELLİYOR, YANIK OLUŞMUYOR

Vajinada, uygulandığı alanda 3-5 mm. derinlik aralığındaki dokularda, meydana getirdiği termal ısı etkisiyle, fibroblastları uyararak yeni kolajen (bağ dokusu) yapımını tetikliyor. Vajinanın derin katlarında yoğunlaşan enerji, yüksek teknolojili başlığın aynı zamanda soğutucu etkisi sayesinde tampon görevi görüyor ve daha yüzeysel dokuların ısınması engelleniyor ve böylece yanık oluşmuyor.

1-3 AY İÇERİSİNDE SONUÇ ELDE EDİLİYOR 

Yaklaşık 1 ila 3 ay içinde ortaya çıkan maksimum etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve işlevsel bir sonuç elde ediliyor. Ağrısız bir şekilde gerçekleşen işlemde her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ile enerji aktarımıyla istenilen sonuç sağlanıyor.

Yorumlar