Yeni başlayanlar için makyaj nasıl yapılır bu tavsiyelere kulak verin!

Yeni başlayanlar için makyaj nasıl yapılır? Makyaj yapmaya yeni başlayanlardansanız bu önerilere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz!

Yeni başlayanlar için makyaj nasıl yapılır bu tavsiyelere kulak verin!
-A A+

Yeni başlayanlar için makyaj nasıl yapılır? Siz de makyaj yapmaya yeni başladıysanız bu yazımız tam size göre! Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için make-up artisti Fezi Altun'dan, makyaj çantalarında olması gereken önemli ve kurtarıcı 5 makyaj malzemesi hakkında püf noktaları öğrendik. İşte makyaj yapmaya yeni başlayanlara öneriler! 

MASKARANIZI KİRPİK DİPLERİNE ZİKZAK ÇİZEREK UYGULAYIN 

Maskaranızı kirpik diplerine zikzak hareketlerle uygulamalısınız. Bu sayede kirpik diplerine uygulanan maskara ile dipliner çekmişsiniz efekti elde edebilirsiniz. Ayrıca yoğunluğu kirpik diplerine bırakacağınız için kirpikleriniz kökten uca hacimlenecek. 

TEN TONUNUZDA BAZ UYGULAYIN 

Göz çevrenizin tamamına asla kapatıcı sürmeyin. Göz kapağı en kolay sebum üreten yer, üzerine sürdüğünüz krem yapıda bir ürün maskaranızı bulaştırabilir ve makyajınızı kirli gösterebilir diyor. Bunun için ten tonunuzda bir baz uygulayabilirsiniz.Göz çevrenize kapatıcı uygularken dikkat etmeniz gereken bir huhs var ki oda şudur: Sadece renk sorununun olduğu bölgeye ürünü uygulayın. Kaz ayaklarına doğru uygulanan ürün çizgilerin içinde birikeceğinden bu yanlışa düşmeyin. Göz pınarların altındaki bölgeye uygularsanız en kusursuz sonucu alırsınız. 

LİP GLOSS UYGULARKEN DUDAK KENARLARINDAN TAŞIRMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN! 

Lip gloss uygularken dikkat etmeniz gereken tek şey ise ürünün dudak kenarlarından taşmaması. Bunun için lip gloss tonunda bir dudak kalemi ile çerçeve yapılabileceğini söylüyor. 

ALLIK SÜRERKEN YAPARKEN BUNLARA DİKKAT! 

Allık uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli ve neredeyse tek kural, allığı yanaklara sürüp, elmacık kemiklere çıkmamaktır. Bunun için allığı sürerken hafif gülümseyin. Ortaya çıkan tepeciklere de ürünü tampon şeklinde sürün. Böylece hem tam rengi almış hem de allığı prfesyonel gibi sürmüş olacaksınız