Tarz sahibi olmak için nasıl giyinilmeli yeni kıyafetlere ihtiyacınız yok!

Tarz sahibi olmak için nasıl giyinilmeli? Tarz sahibi nasıl olunur? Stil, tarz olmak denince akla yeni kıyafetler ve çok para harcamak geliyor ama aslında...

Tarz sahibi olmak için nasıl giyinilmeli yeni kıyafetlere ihtiyacınız yok!

Tarz sahibi olma yolları nelerdir? Tarz olmak için nasıl giyinilmelidir? Tarz sahibi olma yolları nelerdir? Özellikle son zamanlarda doğala dönüş eskiye dönüş akımlarıyla ardı arkası kesilmeyen kıyafet modalarına uymak için çok fazla çaba sarf ediyoruz. Ancak tarz sahibi olmak için modayı takip etmek tek başına yeterli gelmiyor! Tarz demek kişinin dış görünüşü ile bütünleşmesi demektir. Ancak bu da demek olmuyor ki her seferinde yeni kıyafetler almak değil! Peki kolay yoldan nasıl tarz sahibi olunur merak edenler için...

SÜTYEN BEDENLERİNİZİ ES GEÇMEYİN!

Biz kadınların en büyük düştüğümüz hatalardan biride sütyen bedeni seçimidir. Daha tarz daha seksi görünmek için bedenimizden birkaç beden büyük sütyenleri satın alıp göğüslerimizi olduğundan daha büyük gösterdiğimizi zannediyoruz ancak yapılan en büyük hatalardan biride bu konulardır. Renk tericihini size bırakıyoruz giyeceğiniz kıyafete ve modeline uygun sütyeni tercih ederek doğru sütyen bedeninizi bulmanız gerekiyor.

VÜCUDUNUZUN EN ZAYIF BÖLÜMÜNÜ BULUN!

Vücudunuzda saklamak istediğiniz bölgeler olabilir ancak bunu doğru orantılı bir şekilde görünmez hale getirebilmek için tüm bedeninizi sarıp sarmalamanıza gerek yok ilk olarak vücudunuzda zayıf olan bir bölgeyi seçin daha sonra tercih edeceğiniz kıyafeti zayıf olan bölgenize ağırlık vererek kapatmak istediğiniz bölgeyi kapatarak hem zayıf hem de fazlalığınızı görünmez hale getirebilirsiniz.

DESENLERİN GÜCÜ ADINA!

Gözler her zaman görmek istediğini görür merak etmeyin! O yüzden desenlerin gücün kullanıp sizi zayıf gösterecek veya kilolu gösterecek desenleri tercih ederek saklamak istediğiniz bölgeleri olduğundan daha ince veya daha kalın gösterebilirisin. Önemli olan tercih ettiğiniz desenleri doğru kullanmaktan geçiyor!

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE DOĞRU GÖZLÜK SEÇİMİ!

günlük hayatınızda çok fazla güneş gözlüğü veya normal gözlük kullanıyorsanız sizi olduğunuzdan daha havalı gösterecek modellere ihtiyacınız olabilir! Bunun için dikkate almanız gereken tek şey yüz şeklinize göre doğru modeli seçmek olacaktır. Eğerki diktörtgen büyük bir gözlük tercihi yaptıysanız bu oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Büyük köşeli gözlükler her zaman sizi olduğunuzdan daha sert bir görünüm kazandıracaktır. O yüzden daha modern ve küçük gözlükler kullanabilirsiniz.

ÇANTA VE AYAKKABI SEÇİMİNDE DİKKAT!

Doğru bir çanta ile tüm kombinlerinizi yapabilirsiniz. Stil kazanmanın temel yolu kıyafetinizin yükü arttıkça çantanız her zaman küçülmeli kıyafetinizin yükü azaltıkça çantanız büyür! O yüzden bu kural her zaman aklınızın bir köşesinde bulundurmakta fayda var.

Yorumlar