Alışverişe çıkmadan önce yapılması gerekenler dolabınıza gözatın!

Alışverişe çıkmadan önce yapılması gerekenler nelerdir? Gereksiz alışverişin önüne geçebilmek adına sizler için 5 adım hazırladık!

Alışverişe çıkmadan önce yapılması gerekenler dolabınıza gözatın!

Alışverişe çıkmadan önce yapılması gerkenler nelerdir? Gereksiz alışveriş yapmamak için yapılması gerekenler nelerdir? Biz kadınlar gerek bakım gerek kıyafet tutkumuzdan kendimizi bir türlü alıkoyamıyoruz. Ancak bu tutku bizi zaman zaman gereksiz alışverişlere sürükleyerek gereksiz para harcamamıza neden olmaktadır. Kullanılmayan ve ihtiyaç dılında olan parçalara büyük paralar harcamamak için elmaelma.com kadınları için 5 adımı biraraya getirdik! Bu adımlar sayesinden kaliteli alışveriş yapabilirsiniz...

DOLABINIZA BİR GÖZATIN!

Eğer sık alışveriş yaptığınız halde hâlâ doğru dürüst bir şeyinizin olmadığını düşünüyorsanız demek ki şimdiye kadar doğru şeyleri almamışsınız. O halde bu yanlış alışverişin sonuçlarını ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu nedenle öncelikle dolabınızda en az 3 kere bile giymediğiniz her şeyden kurtulmalısınız. Biliyoruz eliniz gitmiyor, onlara ne kadar para verdiniz kim bilir! Ama gerçekler acıdır. Onları alırken giyip giymeyeceğinize, size uygun olup olmadığına dikkat etmemişsiniz ki hiç. Bu sebeple hepsinden kurtulmanız gerekiyor. Çünkü o bir kere bile giymediğiniz tüm giysiler dolabınızda bir şeyler varmış gibi bir izlenim veriyor ama aslında yok.

gereksi alışverişin önüne geçme yolları

HAFTALIK KOMBİNLER OLUŞTURUN!

Dolabınızdaki parçaların gereksizlerini ve hiç giymediklerinizi temizledikten sonra kalanlarla belli kombinler oluşturun. Bu sayede bu kıyafetleri ne ile eşleştirebileceğinizi bilir ve dolabınızın karşısında saatler geçirmezsiniz. Bir sonraki alışverişinize ise neye ihtiyacınız olduğunu bilerek çıkarsınız. Bu nedenle kombinler yapmak son derece önemlidir.

YENİ BİR İHTİYAÇ LİSTESİ ÇIKARIN!

Dolabınızı temizledikten ve elinizdekilerle nasıl kombinler oluşturabileceğinizi öğrendikten sonra eksiklerinizi de belirlemiş olursunuz. Şimdi yapmanız gereken bu eksiklerin bir listesini yapmak ve bu şekilde alış verişe çıkmak. Böylece dolabınızı yine birbirinden gereksiz giyeceklerle doldurmamış ve akıllı alışveriş yapmış olursunuz.

HER DOLAPTA OLMASI GEREKEN KIYAFETLER BELİRLEYİN!

Beyaz gömlek, siyah pantolon, güzel bir blazer ceket, yılın modasına uygun bir elbise gibi her dolapta mutlaka olması gereken parçalardan mutlaka edinin. Bu parçaların eksik olduğu bir dolap hiçbir zaman tamamlanmış bir dolap olmaz. Hayat kurtaracak, zamandan tasarruf ettirecek ve içinizi rahatlatacak bu parçalar dolabınızın başucunda mutlaka olmalı.

 KIYAFETLERİNİZİ TEMİZ KULLANIN!

Sizin için gerekli iyi kıyafetleri aldıktan ve dolabınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken şey bu kıyafetlere uzun ömürlü olmaları için iyi bakmaktır. Bu nedenle kıyafetlerinizi renklerini ayırarak yıkayın ve mutlaka yıkama talimatlarına uyun.

Yorumlar