Ayak mantarını geçirmenin doğal yolları elma sirkesiyle yıkayın!

Ayak mantarını geçirmenin doğal yolları nelerdir? İşte kötü hijyen ya da yetersiz kurutmadan kaynaklanan bu problemden kurtulmanın en kolay yolu!

Ayak mantarını geçirmenin doğal yolları elma sirkesiyle yıkayın!

Ayak mantarı sorunu birçok kişinin başına gelmiş oldukça can sıkıcı bir durumdur. Genellikle ayağın yeteri kadar temizlenememesi ya da yetersiz kurutulması durumundan kaynaklanan bu yaygın enfeksiyon ilerlediği zaman tırnak düşmesi gibi ciddi sorunlara yol açabiliyor. Peki ayak mantarından nasıl kurtulabiliriz? Ayak mantarından kurtulmanın doğal yolları neler? Elmaelma.com olarak sizlere ayak mantarındna kurtulmanın doğal yollarını hazırladık. Bu maskeleri düzenli olarak uyguladığınız taktirde kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. 

 ELMA SİRKESİ: 

MALZEMELER: 

2 litre su, 2 su bardağı elma sirkesi (500 ml)

HAZIRLANIŞI: 

Suyu ayaklarınızı içine sokabilecek seviyeye kadar ısıtın. İki bardak sirkeyi bir leğenin içine dökün. Ayaklarınızı bu karışımın içine yerleştirin ve su soğuyana kadar orada bırakın. Sonra ayaklarınızı sadece sizin kullanacağı bir havluyla kurulayın. 

KARBONAT: 

MALZEMELER: 

2 çorba kaşığı su (20 ml), 1 çorba kaşığı karbonat (10 g)

HAZIRLANIŞI: 

Su ve karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve ayak mantarlarından etkilenen bölgeye uygulayın. Bir süre sonra bu bölgeyi durulayın ve kurutun. Düzenli olarak uyguladığınızda ayak mantarından kurtulduğunuzu göreceksiniz. 

SARIMSAK VE BAL: 

MALZEMELER: 

1 diş ince kıyılmış sarımsak, 1 çorba kaşığı bal (25 g)

HAZIRLANIŞI: 

Eşit miktarda bal ve sarımsağı karıştırın. Macun kıvamına ulaştıktan sonra mantar olan bölgeye uygulayın. Yaklaşık olarak 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu maskeyide düzenli olarak uyguladığınız taktirde kısa süre içerisinde ayak mantarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz. 

 

Yorumlar