Diş ağrısına ne iyi gelir doğal yöntemler nelerdir sarımsak sürerseniz...

Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısını gideren doğal yöntemler nelerdir? Evde uygulayacağınız bir kaç basit yöntemle diş ağrınızdan kurtulabilirsiniz!

Diş ağrısına ne iyi gelir doğal yöntemler nelerdir sarımsak sürerseniz...

Diş ağrısı çekiyorsunuz ve diş doktoruna gidemeyecek kadar kötüsünüz. Evde uygulayacak bir kaç basit yöntemle diş ağrısı sorununuzdan geçici bir süreyle de olsa kurtulabilirsiniz. Peki diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısını gideren doğal yöntemler nelerdir? Diş ağrısını kolaylıkla geçirebileceğiniz doğal yöntemleri siz elmaelma.com okuyucularımız için hazırladık. İşte diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler!

PEK ÇOK FAKTÖR DİŞ AĞRISINA NEDEN OLMAKTADIR

Diş ve diş eti problemleri ne yazık ki kişinin hayat standartını düşürmektedir. Diş ağrısına neden olan pek çok faktör bulunmaktadır. Dişteki çürükler,dolgular,dişin iltihap kapması diş ağrınlarına neden olan faktörler arasına girmektedir. 

KARANFİL DİŞ AĞRISINI UYUŞTURUYOR

Karanfil, ateş düşürücü, intihap giderici, şişkinlik alıcı birçok önemli özelliği olan karanfil diş ağrıları denilince akla gelen tedavi yöntemlerinde biridir.10 tane karanfili öğütün ve yarım çay bardağı suyun içine ilave edin 10 dakika kadar bekleyin ve karanfil suyunu gargara yapın ve bardağın dibinde ki asıl önemli olan bizim için dibindekini de ağrıyan dişinizin üzerine bırakın 10-15 dakika kadar bekletin karanfil ağrının uyuşmasını sağlar ve hızlı diş ağrınızı alır.

SİRKELİ SU ÇÜRÜK DİŞİN AĞRISINI KESİYOR 

Sirkeli su, bir çay bardağı ılık suya bir yemek kaşığı sirke ilave edin ve bunu ağzınızda birkaç defa gargara yapın. Dişteki şişkinlikleri, intihabı, oluşan çürük ağrılarını alır ve oluşan sorunu uyuşturur hızla ağrısını alır.

TUZLU SU DİŞ AĞRISINA ÇOK İYİ GELİYOR 

 Diş fırçalama yöntemi, ilk başta dişlerinizi 5 dakika kadar zaman dilimin de fırça ile buluşturun diş fırçalaması çürükler, dolgu olan dişin ağrısı almaktadır. Tuzlu su ile gargara yapın, bir çay bardağı ılık suya yarım çay kaşığı tuz atın onu iyice su da eritin ve bir saat için de tuzlu sudan 3 defa aralıklarla gargara yapın diş ve diş etleri ağrısı için mükemmel sonuç vermektedir.

SARIMSAK, İLTİHABI ALIP, ŞİŞKİNLİĞİ GİDERİYOR 

Sarımsak, bir diş sarımsağı tuz iyi iyice ezin ardında bu ezilmiş sarımsağı ağrıyan bölgede 5 dakika kadar bekletin bunu gün için de 3 defa tekrar edin intihabı alır, şişkinliği giderir ve ağrıyı alır.

Yorumlar