Diş fırçalarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Diş eti sık sık kanıyorsa...

Diş sağlığını korumak ve bilinçli bir şekilde fırçalamak için diş fırçalarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir derlemede bulunduk!

Diş fırçalarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Diş eti sık sık kanıyorsa...

Gerek dış görünüm gerekse diş sağlığı için ağız için ve diş bakımlarına oldukça önem vermeniz gerekiyor. Diş bakımını tam anlamıyla gerçekleştirebilmek için diş fırçalamanın bazı kurallarını yerine getirmek gerekiyor. Dİş fırçalarken dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik! Dişleri fırçalarken diş fırçası nasıl olmalı? Günde kaç kere diş fırçalanmalı? Hangi diş macunu daha iyi? İşte diş bakımı hakkında aradığınız tüm soruların yanıtı elmaelma.com'da! İşte dış fırçalarken dikkat edilmesi gerekenler.

 Günde Kaç Kere Dişler Fırçalanmalı?

Çoğumuz gün içerisinde ne kadar çok diş fırçalarsak o kadar dişleri daha tuttuğumuzu zannediyoruz. Ancak bilinenin aksine günde 2 defa diş fırçalamak yeterli olacaktır. Bunun dışında günde 2 den fazla diş fırçalamak zaman zaman dişlere zarar vermeye neden olabilir.

Dili Fırçalamay Unutmayın!

Gün içerisinde şikayetçi olduğumuz sorunlardan biri de kötü nefes kokusudur. Kötü nefes kokusunu önlemenin bir diğer yolu da diş fırçalamadan sonra dili de fırçalamaktan geçiyor. Dilinizdeki bakterilerden kurtulmak için mutlaka bir dil temizleyici veya dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızla dilinizi de fırçalamaktır.

Diş İpi Kullanın!

Diş temizliğinde her ne kadar görmezden gelsek de diş ipi kullanımı diş bakımında oldukça önemlidir. Diş fırçası ne yazık ki dişin her yerini fırçalamada etkili olmayabilir. Diş arasında kalan yemek artığını temizlemede oldukça etkili olan diş ipi kullanımlarını günlük hayatınızda alışkanlık haline getirmeye özen göstermeniz gerekiyor.

 

Yorumlar