Evdeki küçük sinekler nasıl yok edilir sirkeyi mutlaka deneyin

Evdeki küçük ineklerden nasıl kurtulurum? Oldukça sinir bozucu olan genellikle mutfakta dolaşan küçük sineklerden kurtulmanın püf noktaları!

Evdeki küçük sinekler nasıl yok edilir sirkeyi mutlaka deneyin

Bazen evin odalarnda çoğu zamanda mutfakta yemek hazırlarken karşılaştığımız küçük sinekler, özellikle sofra hazırlarken asla karşılaşmak istemeyeceğimiz şeylerden biri oluyor. Taşıyabilecekleri mikroplardan, estetik olarak verdikleri rahatsızlığa kadar birçok sıkıntıyı beraberinde getiren küçük sineklerden kurtulmanın yolları bulunmuyor değil. Evde uygulayacağınız birkaç basit teknik sayesinde sizde bu sineklerden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Elmaelma.com olarak sizlere küçük sineklerden kurtulmanın yollarını araştırdık. Peki 'mutfaktaki küçük sineklerden nasıl kurtulurum?' diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte yapmanız gerekenler! 

ETKİSİNİ HEMEN FARK EDECEKSİNİZ 

Bir litre suya iki kaşık sirke, bir kaşık şeker, birkaç damla bulaşık deterjanı koyun ve karıştırın. Bu karışımı kaselere koyup sineklerin olduğu bölgelere bırakın. Bir kabın içine birkaç parça tatlı meyve koyup, üstünü streç filmle iyice kapatın. Filmin ortasına ufak bir delik açın. Sinekler meyvenin kokusuna gelecek, bu delikten girseler de geri çıkamayacaklardır. Lağım sineklerini önlemek için lavaboya çamaşır suyu dökmek bu bölgeyi temiz tutabilir. Ancak hiçbir şekilde çamaşır suyu ve amonyağı karıştırmamaya dikkat edin, çünkü ikisi ölümcül olabilecek bir gaz üretirler.

 

Yorumlar