Kaş kalemle nasıl boyanır yöntemleri neler doğallıktan vazgeçmeyin!

Kaş kalemle nasıl doldurulur? Kaş doldurma yöntemleri nelerdir? Kaşlarınıza kalemle doğal bir görünüm kazandırmanın yöntemlerini sizin için hazırladık!

Kaş kalemle nasıl boyanır yöntemleri neler doğallıktan vazgeçmeyin!

Kaş doldurma teknikleri nelerdir? Kaş kalemle nasıl doldurulur? Kaş nasıl doldurulur? Kalemle kaşa doğal görünüm kazandırma yolları nelerdir? Son zamanlarda makyaj trendleri arasında en gözde olan tekniklerden biri de kaş makyajıdır. Peki kaş makyajı nedir? Kaş makyajı nasıl yapılır? Elmaelma.com okurları için kaşa doğal bir görünüm kazandırarak seyrek olan kaşları doldurmanın tekniklerinden bahsedeceğiz.

KAŞ RENGİNİZE UYGUN OLAN KALEMİ SEÇİN!

Kaş makyajında en çok yapılan hatalardan biri de kaş kaleminin kaşa uygun bir renk seçilmemesidir. Bu nokta kaşın doğallığınız bozulmasına neden olmaktadır. Özellikle sarışın olanların kahverenginin açık tonlarını esmer ve kumral olanların ise kahve renginin tonlarını veya siyahın tonlarını kullanamalarını öneriyoruz.

kaş kalemle nasıl boyanır

KAŞ NASIL DOLDURULUR?

Kaş renginize uygun kaş kalemini seçtikten sonra en önemli aşama kaşın dolduruluş şeklidir. Son zamanlarda özellikle doğal görünüm ön planda olduğu makyajlarda kaşlarında olabildiğince doğal görünmesi gerekmektedir. Kaşlarınızı boşluk olan yerlere çok bastırmadan çizik atarcasına kaleminizle dokunuşlar yaparak doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ancak işlem tabikide henüz bitmedi! 

Gün içersinde kalemle boyamış olduğunuz kaşlarınızın rengi akmaması veya uçmaması için şeffaf bir kaş jeline ihtiyacınız olabilir. Kaşlarınızı doldurduktan sonra tüm gün sabit kalması için şeffaf bir kaş jeli ile kaşalrınızı sabitlemeyi unutayın. İşte hepsi bu kadar!

Yorumlar