Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri nelerdir?

Mutfak ev yaşayanları için önemli bir odasıdır. Genellikle mutfağın küçüklüğünden ve dağınıklığından şikayet edilse bile mutfağınızın tasarımı sizin elinizde!

Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri nelerdir?

Evin en önemli kısımları arasında olan mutfak oldukça önemlidir. Şöyle bir düşüneck olursan gün içerisinde ev içerisinde vakit geçirilen yer mutfaktır. Gerek yemek yaparken kahve içerken belkide bu durumu sağlayan evin en samimi kısmıdır.

Bu noktada mutfağınızın büyüklüğü ve küçüklüğü sizin moralinizi bozmasına izin vermemelisiniz. Eğerki evinizin yapısından dolayı küçük bir mutfağa sahipseniz bu durumda yaşam alanınızı daha geniş göstermek sizin elinizde eğerki bu aşamalar hakkında bilgi almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu aşamalara göz atabilirsiniz.

Duvarlarınızı raflarla değerlendirin!

Mutfağınız sürekli olarak dağınık görünüyorsa mutfak mobilyalarınızın rengini ve doğru mobilya tercih etmediğiniz için mutfağınız size sürekli dağınıkmış gibi görünüyor olabilir. Bu durumda mutfaktaki dar olan alanınızı ekstra dolap ekleyip daha da daraltmak yerine duvarlarınıza raf yaptırabilirsiniz. Böylelikle alandan tasarruf edip duvarlarınızı değerlendirmiş  olursunuz. Böylelikle tercihinize göre yaptırdığınız raflar hem tarzınızı yansıtacak hemde mutfağınızın hoş görünmesini sağlayacaksınız.

dar mutfakların dekorasyonu nasıl olmalıdır

Gizli bölmeler hayat kurtarır!

Mutfağınızda asimetrik olan boşlukları değerlendirerek hem düzensiz görünen boşluklarınızı kapatmış olursunuz hem de boşluklara eşyalarınızı koyarak dolaplardan ve raflardan tasarruf edebilirsiniz. Mutfağınızdaki düzensiz boşlukların boyutuna göre gizli bölmeli dolap yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınıza yaptıracağınız gizli bölmelerin rengini açık tonlarda tercih etmeniz göz yanılsaması ile daha geniş ve mutfağınızı daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

dar mutfakların tercih etmesi gerekn dekorasyon

Sıradışı görünüm isteyenlere manav kasaları!

Küçük mutfağınıza sıradışı bir görünüm istiyorsanız bunun için pahalı ürünler satın almanıza gerek yok! Bunun için manav kasaları işinizi görebilir. Bu noktada manavdan aldığınız kasayı tercih ettiğiniz bir renge boyayarak mutfağınızdaki boş olan bir alana koyabilirsiniz. Bu mutfağınıza farklı bir hava katacaktır. 

Mutfağınızın dağınıklığı ankarstre ürünlerle giderebilirsiniz.

Mutfağınızın çok kalabalık ve kaba görünümünden şikayet ediyorsanız daha az yer kaplayan ankastre ürünler sizin işinizi görebilir. Gömme şeklinde olan eşyalar mesela fırın ve dolapları kullandığınızda gözünüze daha hoş gelebilir. Sizler için hazırladığımız bu küçük tüyoları uygulayarak mutfak kullanımınızı daha da kolaylaştırabilir.

 

 

Yorumlar