Kuş dili otu faydaları yorgunluğu ve unutkanlığı azaltıyor!

Kuş dili otunun faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Kuş dili yağı ne işe yarar? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevapları elmaelma.com'da.

Kuş dili otu faydaları yorgunluğu ve unutkanlığı azaltıyor!

Bugün size belki de adını hiç duymadığınız bir ottan bahsedeceğiz. Kuş dili otunun ne olduğunu biliyor muydunuz? Diğer bir adıyla biberiye otunun bilinmeyen faydalarını neler olduğunu sizler için araştırdık. İnsan sağlığına pek çok faydası bulunan bu mucizevi otun faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Peki kuş dili otunun faydaları neler? Kuş dili yağı ne işe yarar? gelin merak edilen soruların yanıtlarını hep beraber öğrenelim. 

BÖCEK ISIRIKLARINA İYİ GELMEKTEDİR

Kuş dili otu diğer bir adıyla biberiye, mor çiçek açan bir bitkidir ve alternatif tıp alanında oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle sıcak havaların artmasıyla birlikte meydana gelen böcek ve sivrisinek ısırıklarına  iyi geldiği bilinmektedir. 

BAŞ AĞRISINI ANINDA GEÇİREN MUCİZE! 

Kronik baş ağrısı çekenlerdenseniz bu yağ tam bir mucize olabiliyor. Yapmanız gereken tek şey yarım saat masaj yaparak bu yağdan başınıza uygulamak. Bayılma ya da herhangi bir mide bulantısına da oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Bayılan kişiye bir miktar koklatmak yerinde olacaktır. 

CİLDİN DEFORME OLMASINI ÖNLEMEKTEDİR

Kuş dili otunun bir başka faydası ise cildin deforme olmasını önlemesidir. Ciltteki sivilce ve aknelerin geçmesini sağlar. Üzerine biraz bu yağdan sürmeniz yeterli olacaktır. 

EVİNİZİN HER YERİNE DÖKERSENİZ... 

Biberiye diğer bir adıyla kuş dili otunun faydalarından bir tanesi de hafızayı güçlendirmesidir. Bazı bitkisel uzmanlar, bu yağı evinizin koltuklarına ya da kıyafetlerinize birer damla damlatarak gün boyu yorgunluğu ve unutkanlığı azaltabileceğini vurguluyor. Bunun yanı sıra stresli bir çalışma ortamınız varsa biberiye yağını azar azar bileklerinize dökmek yeterli olacaktır. Kısa süre içerisinde rahatladığınızı fark edeceksiniz. 

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUR 

Kuş dili otunun bir başka faydası da zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Karın bölgesine yağacağınız masajla yüksek miktarda kalori yakabilirsiniz. 

BİBERİYE YAĞI NASIL HAZIRLANIR?

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey taze biberiye yağını alıp iyice bol suyla yıkamak. Ardından bir tavaya birer kaşık sırayla  zeytin, jojoba yağı ve tatlı badem yağlarını eklemek ardından 10 dakika sonra bir süzgeç kaşıkla biberiye bitkilerini tavadan almak ve kalan yağı küçük bir şişede muhafaza etmek. Hepsi bu kadar! 

 

 

Yorumlar