Sabah uyanınca su içmenin faydaları kilo vermeyi kolaylaştırıyor!

Sabah uyanınca su içmenin faydaları neler? Uyanır uyanmaz su içmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? İşte nedeni!

Sabah uyanınca su içmenin faydaları kilo vermeyi kolaylaştırıyor!

Su yeryüzünün ve canlılığın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hayat kaynağı olarak adlandırılan su, ruh, beden ve zihin sağlığına kadar kişinin  tüm fonsiyonlarına etki etmektedir. Hemen hemen hepimiz günde 1,5-2 litre su içmemiz gerektiğini biliyoruz. Çoğu zamanda bunu yapmaya çalışıyoruz. Fakat zaman zaman yoğunluktan su içmeyi unuttuğumuz bile olabiliyor. Fakat vücut sağlığı için su içmek oldukça önem taşıyor. Su içmenin önemini az çok biliyoruz. Peki sabahları uyanır uyanmaz su içmenin önemini biliyor muyuz? Uyandıktan sonra bir fincan kahve ya da çay içmek yerine sıcak su içmek vücudunuz için büyük fayda sağlıyor. Peki sabah uyanınca su içmenin faydaları neler? Gelin uyanır uyanmaz su içmenin faydalarına beraber bakalım.

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ BULUNUYOR 

Yataktan kalkar kalmaz su içmek oldukça yarar sağlayan bir durumdur. Uyanır uyanmaz su içmenin tedavi edici bir özelliği bulunmakta ve bunun yanı sıra yinelenen vücut ağrıları, astım, kanser gibi hastalıklara karşı çok fayda sağladığı söylenmektedir. 

VÜCUT KAN ÜRETMEYE BAŞLAR 

Sabah kalkar kalmaz su içerseniz vücut kan üretmeye başlamaktadır. Vücut ne kadar çok kan üretirse o kadar kendini yenilediği anlamına gelmektedir. Bu da hastalıklara karşı güçlü bir şekilde mücadele etmek anlamına gelmektedir. 

YETERİ KADAR SU İÇMEZSENİZ VÜCUT İŞLEVLERİ YERİNE GETİREMEZ 

Vücudumuzun %75'i sudan oluşmaktadır. Aynı zamanda kasların %75’ini, kanımızın ise %82’sini su oluşturur. Yeteri kadar su içmemek demek vücudumuzun işlemlerini yerine getirememesi demektir. 

CİLDİ GÜZELLEŞTİRİYOR 

Sabahları uyanır uyanmak su içme cildin güzelliği açısından çok büyük öem taşımaktadır. Çünkü su kandaki toksinleri almaktadır. Sağlıklı bir cilde kavuşmanın ilk şartı uyanır uyanmaz su içmekten geçiyor. 

SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDASI BULUNMAKTADIR 

Her yemekten önce su içmenin sindirim sistemine de faydası bulunmaktadır. Yemeklerden önce içilen sular bağırsakların doğru çalışmasını sağlaaktadır. Bunun yanı sıra besinlerin de kolay hazmedilmesini sağlamaktadır. 

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIYOR 

Sabahları eğer ki soğuk su içiyorsanız bu durum metabolizma hızınızı %25 arttırmaktadır. Eğer diyet ypıyorsanız ya da kilo vermek gibi bir niyetiniz varsa bu davranış sizi hedefinize daha da yaklaştıracaktır. 

ENFEKSİYONLARA KARŞI MÜCADELE ETMEKTEDİR

Sabahları uyanır uyanmaz su içmek lenf sisteminin dengeli olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda enfeksiyonlara karşı mücadele etmektedir. 

Yorumlar