Tatlı krizi nasıl önlenir bol su içmekte fayda var!

Tatlı krizi nasıl önlenir? Zaman zaman engel olamadığınız tatlı krizilerini önlemeninin sırlarını sizler için araştırdık. İşte yapmanız gerekenler!

Tatlı krizi nasıl önlenir bol su içmekte fayda var!

Çoğu kişinin vazgeçilmezleri arasındadır tatlı. Tatlı sevmeyenlerin sayısı ise oldukça azdır diyebiliriz. Tatlı seviyorsanız ve özellikle de diyetteyseniz işte o zaman bu durum tam bir kabusa dönüşebiliyor. Tatlı krizileri nedeniyle diyetler mi bozulmuyor, 'aman şu tatlıyı bir yiyeyim de sonra başlarım mı?' denilmiyor. İşte tatlı krizi yaşadığınız dönemde bu krizlerinizi ortadan kaldıracak şahane bir öneri ile karşınızdayız. Peki tatlı krizleri nasıl önlenir? diyorsanız gelin hep birlikte öğrenelim. 

Tatlı krizlerini önlemenin püf noktaları... 

Tatlı krizilerini önlemenin  bazı püf noktaları bulunuyor. Diyetteyseniz ve önleyemediğiniz bir tatlı kriziyle karşı karşıyaysanız bu krizlerini önlemenin bzı yolları bulunuyor. Örneğin işe düzenli öğünler yaparak başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tam tahıllı ürünleri kullanabilir, Süt ve süt ürünlerini her öğüne ekleyebilirsiniz. 

Bolca su tüketmelisiniz 

Tatlı krizlerini önlemenin bir diğer yolu da bolca su tüketmek olmalıdır.Tuz tüketiminizi azaltmalı, ve hafif düzeyde spor yapmalısınız. Bunun yanı sıra ezersz yapabilirsiniz. Egzersiz yapmak mutluluk hormonu serotonin artışını ve kan şekeri düzeyini dengeleyerek iştah kontrolü sağlar.

Ara öğün alternatiflerinden yararlanabilirsiniz 

Tatlı krizlerini atlatmak için ara öğün alternatiflerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin;  Fırınlanmış meyve dilimleri , 2 küçük kare bitter çikolata, Tarçın çayı, Chia tohumlu pudingler, Yoğurtlu barları tercih edebilirsiniz. 

Yorumlar