Yumurta alanlarının farklı kullanım alanları neler tohum yetiştirebilirsiniz!

Afiyetle yemek için sık sık tükettiğimiz yumurtayı kabuğundan ayırdıktan sonra çöpe atanlardansanız orda durun! İşte yumurta kabuklarının farklı kullanımları.

Yumurta alanlarının farklı kullanım alanları neler tohum yetiştirebilirsiniz!

Gündelik hayatta bir çoğumuzun her kahvaltıda sık sık tükettiği protein kaynağı olan yumurtayı severek tüketiyoruz. Ancak elmaelma.com olarak sizler için yumurta hakkında belkide daha önce hiç bilmediğiniz bir bilgiyi paylaşıyoruz. Yumurtayı piştikten sonra kabuğunu çöpe atmayın! Yumurta kabukları da içi kadar faydalı! Yumurta kabuklarını gündelik hayatta bir çok alanda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte yumurta kabuklarını çöpe atmak yerine gündelik hayatta kullanabileceğiniz o alanlar...

YUMURTA KABUĞUNDA TOHUM YETİŞTİRME TEKNİKLERİ!

Tohum yetiştirmek için ilk olarak bir koli kadar yumurta kabuğuna ihtiyacınız olabilir. Yumurtayı delmek için kırmak yerine bıçak iğne gibi keskin bir alete ihtiyacınız olabilir. 

YUMURTA KABUĞUNA TOHUM NASIL YERLEŞTİRİLİR?

İçerisinin ıslak ve uzun süreli kullanımı için sünger yerleştirebilirsiniz. Kabukların narin bir yapıya sahip olmasından dolayı süngeri yavaş hareketle yerleştiriniz. Bir kaşık yardımıyla toprağı yumurtanın yarısını dolduracak şekilde süngerin üzerine serpiştiriniz.

Ekeceğiniz bitki tohumunu da toprağın içine derinlemesine yerleştirdikten sonra toprak ilave ediniz. Yumurtaları dik durması için yumurta kolisinin içerisine dizerek kullanabilirsiniz. Dilerseniz yumurta kolisini ve yumurta kabuklarını istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Yorumlar