Zerdeçallı sütün faydaları neler spor sonrası doğal kas gevşetici!

İnsan hayatında mucizeler yaratan zerdeçallı sütün faydaları neler? Spor sevenlerin bayılarak içeceği zerdeçallı süt gerilen kasları rahatlatıyor!

Zerdeçallı sütün faydaları neler spor sonrası doğal kas gevşetici!

Bir çok alanda kullandığımız zerdeçal aynı zamanda faydaları ile sık sık adından bahsettiriyor. Ancak her ne kadar çok bilinmese de bugün zerdeçalın bir başka yöntemini sizlerle paylaşacağız. Daha önce hiç zerdeçallı süt içtiniz mi? Hücre yenileme özelliği bulunan zerdeçallı sütün faydaları saymakla bitmiyor! Zerdeçallı süt faydaları neler? Zerdeçallı süt nasıl hazırlanır? İşte insan hayatında mucizeler yaratan zerdeçallı süt ve saymakla bitmeyen o faydaları...

ZERDEÇALLI SÜTÜN FAYDALARI NELER?

Zerdeçalın içerisinde bulunan kurkumin bileşenleri vücuttaki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Cilt sorunlarının başında gelen akne ve cilt lekelerinden kurtulmaya birebir!

Vücutta oluşan serbest radikallerden kurtularak vücudu temizlemeye yardımcı oluyor! Günümzde bir çok kişinin önem verdiği ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken spor sonrası vücudunuzu onaracak antioksidan içeriğine sahip! Zerdeçal sprodazorladığınız kasların gevşemesine yardımcı oluyor. 

ZERDEÇALLI SÜT NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 1 su bardağı süt, 1 parça taze zerdeçal, yarım çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 1 çay kaşığı bal,

Yapılış aşaması; 1 parça zerdeçalı rendenin en küçük tarafıyla rendeleyin. Yaklaşık 1 tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Ardından büyük bir cezveye 1 su bardağı sütü alın.
Üzerine rendelediğiniz taze zerdeçalı ekleyin ve kısık ateşte karıştırarak kaynatın.
Kaynama noktasına gelince 1-2 dakika daha tutup ocaktan alın. Sütün içine yarım çay kaşığı taze çekilmiş karabiber ekleyin. Arzu edenler süt iyice ılıdığında 1 çay kaşığı balla tatlandırıp tüketebilir.

Yorumlar