Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler bu kokular karakteri etkiliyor!

Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler nelerdir? Merak ettiğiniz bu sorunun yanıtını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler bu kokular karakteri etkiliyor!

Çamaşır yıkarken çamaşırlarınızın uzun süreli güzel kokmasını sağlamak istiyorsanız sizin için yapmanız gereken doğal yöntemleri hazırladık. Bu yöntemler sayesine hem çamaşırlarınız güzel kokacak hem de bu kokular karakterinizi etkileyecek. Peki çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler nelerdir? İşte tüm yapmanız gerekenler...  

LAVANTA KOKUSU İLE SAKİNLEŞİN 

Lavanta yağını hemen hemen herkes bilir. Keskin kokusuyla özellikle uyku tutmayan kişiler için sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra rahat bir uyku çekmenize de yardımcı olacaktır. Özellikle pijama ve yatak takımlarınızı bu kokuyla yıkamanız karakterinizi etkileyecek sakin bir yapıya ürünmenizi sağlayacaktır. 

ÇAY AĞACI YAĞINI KULLANIN 

Çay ağacı yağının antibakteriyel bir özelliği bulunmaktadır. Bu da kronik çocuklar için oldukça elverişli olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey sıvı deterjanın olduğu bölüme bir miktar çay ağacı yağını ilave etmek olacaktır. 

OKALİPTÜS YAĞI İLE SİNÜS SORUNUNU YOK EDECEKSİNİZ 

Bebek ve çocuk kıyafetlerini yıkarken okaliptüs yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ nefes açıcı kokusuyla sinüs sorunu ve soğuk algınlığı durumlarında rahatlatma yapacaktır.

PORTAKAL VE LİMON YAĞININ LEKE ÇIKARICI ÖZELLİĞİ BULUNUYOR 

Çamaşırlarınızın güzel kokması için portakal ve limon yağı da kullanabilirsiniz. Sıvı deterjan bölümüne bir miktar bu yağlardan eklemeniz yeterli olacaktır. Bu yağların aynı zamanda leke çıkarıcı özelliğide bulunmaktadır. Çamaşırların üzerinde bıraktığı keskin koku sayesnde çamaşırlarınız çok uzun süre güzel kokacaktır.  

 

 

 

 

Yorumlar