Ceviz nasıl saklanır buzluğa koyarsanız...

Ceviz nasıl saklanır? Yöntemine uygun saklanmadığı zaman çürüyüp içi boşalan cevizleri saklamanın yöntemlerini sizler içi araştırdık!

Ceviz nasıl saklanır buzluğa koyarsanız...

İçerisindeki E vitamini sayesinde hem antioksidan özelliği sağlayan hem de kemikleri kuvvetlendiren cevizi saklamak oldukça güç bir iştir. Kısa süre içerisinde bayatlayıp çürümeye başlayan cevizlerin daha uzun süre dayanıklı olabilmesi için saklanma yöntemlerini sizler için araştırdık. Peki ceviz nasıl saklanır? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte en doğru ceviz saklama yöntemleri!

BUZLUKTA SAKLAYIN 

Cevizi kabuğu ile buzlukta saklamanız onun uzun süre boyunca taze kalmasına yardımcı olacaktır. Ceviz içini de aynı şekilde saklayabilrsiniz. Buzlukta saklanan cevizleri gazete kağıdının üzerine koyup kurumaya bırakın. Uzun süre boyunca taze kaldığını fark edeceksiniz. 

SERİN BİR YERDE MUHAFAZA EDİN 

Cevizi saklarken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan biri de serin ve kuru bir yerde muhafaza etmek olacaktır. Bunun yanı sıra çok önemli bir püf notası bulunuyor. O da şudur; Cevizin kabuğunu kolayca kırmak için akşamdan ılık bir suyun içerisinde cevizleri bekletebilirsiniz. Daha kolay bir şekilde kırıldığını fark edeceksiniz. 

 TALAŞ DOLDURUN 

5 cm boşluk bırakarak topraktan yapılmış güveç veya çömleğe yerleştirin. Ardından boş kalan kısımlara  talaş doldurun. Cevizin üzerine istediğiniz miktarda talaş koyabilirsiniz. Hem böylece daha iyi saklama ortamı oluşturmuş olacaksınız. 

YEMEDEN ÖNCE KIRMAYIN

 Cevizin kabuğunu yemeden önce kırmayınız. Tüketmek istediğiniz zaman cevizin kabuklarını istediğiniz miktarda kırınız.

 

 

Yorumlar