Çikolatalı dudak nemlendiricisi tarifi yumuşak çikolatalı dudaklar!

Çikolatalı nemlendirici nasıl yapılır? Havaların soğumasıyla beraber çatlayan dudaklar için çikolatalı nemlendirici yapmanın püf noktalarını hazırladık!

Çikolatalı dudak nemlendiricisi tarifi yumuşak çikolatalı dudaklar!

Soğuk havaların kapımızı çalmasıyla beraber sert hava koşullarından etkilenen yerlerden biri de dudaklardır. Kış mevsiminde kuruyan, çatlayan dudaklar için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz dudak nemlendiricisi hazırladık. Ancak herkesin bildiği üzere satın aldığımız çeşitli tatlarda ve kokuda olan nemlendiricilerden ayırt etmedik! Elmaelma.com olarak çikolata severleri unutmadık ve çikolatayı ve dudak nemlendiricisini karıştırdık! İşte kuruyan dudaklar için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz nemlendirici tarifi...

MALZEMELER

2 adet yuvarlak boş metal kap 
-3 tatlı kaşığı balmumu
-3 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
-1 tatlı kaşığı kakao veya nutella

 NASIL YAPILIR? Isıya dayanıklı cam bir kabın içerisine hindistan cevizi yağını ve balmumunu ekleyin. Daha sonra kısık ateşte iki malzemeyide eritin. Erime işlemi tamamlandıktan sonra elde ettiğiniz karışımı bir kaseye dökül iyice karıştırın. Daha sonra üzerine kakao veya nutella ekleyerek karıştırmaya devam edin. Bu işlemden sonra karışımınızı kaba dökün. İşte nemlendiriciniz hazır!

çikolatalı dudak nemlendiricisi

Yorumlar