Çubuklu oda parfümü nasıl yapılır farklı esansiyel yağları karıştırabilirsiniz!

Farklı kokuları denemek ve evinizde sevdiğiniz aromalı kokuları kendiniz yapabilirsiniz! İşte 'Çubuklu oda parfümü nasıl yapılır?' sorusunun yanıtı!

Çubuklu oda parfümü nasıl yapılır farklı esansiyel yağları karıştırabilirsiniz!

Evinize farklı bir hava kazandırmak ve farklı aromalarda kokmasını isteyenler için evde çubuklu oda kokusu yapmanın püf noktalarını hazırladık. Görünüm olarak hem dekoratif hem de evin içerisinde de anımsamak istediğiniz ve sevdiğiniz bir kokuyu yapabilir aynı zamanda farklı kokulardaki esansiyel yağları karıştırarak farklı bir koku elde edebilirsiniz! Böylelikle denemek istediğiniz kokuları da evde yaparak cebinizden büyük paraların çıkmasını önleyebilirsiniz! 

İŞTE ÇUBUKLU ODA PARFÜMÜ YAPMANIN PÜF NOKTALARI!

Malzemeler: 100 ml’lik şişe, bir yemek kaşığı etil alkol, 10 damla kendi isteğinize göre seçebileceğiniz esansiyel yağ, su, 6 adet bambu çubukları yeterli olacaktır

Yapılışı: Biraz derin olması şartıyla boş bir parfüm şişesi veya cam şişeye, yarım su bardağı suyu koyun. Daha sonra içerisine 1 yemek kaşığı kadar etil alkol ilave ettikten sonra 10 damla tercih ettiğiniz esansiyel yağ ilave edebilirisiniz. Bu aşamada şişeyi çalkalamanız gerekiyor. Birbirine iyice geçtiğinden emin olana kadar çalkalayın. Daha sonra işlemin son aşaması olarak bambu çubuklarınızı koyarak evinizde veya ofisinizde tercih ettiğiniz bir yere koyabilirsiniz.

Yorumlar