Diş taşlarını doğal yolla temizleme pırıl pırıl olması için...

Diş taşlarını doğal yolla temizleme nasıl olur? Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle dişlerinizde meydana gelen plak ve tartarlardan anında kurtulacaksınız!

Diş taşlarını doğal yolla temizleme pırıl pırıl olması için...

Dişlerde zaman içerisinde oluşan plak ve tartarlar ne kadar fırçalarsanız fırçalayın geçmez ve kötü bir görünümün oluşmasına neden olur. Dişlerde oluşan plak ve tartarlardan kurtulmak için genellikle diş taşı temizliği yaptırılır. Bu temizliği yaptırmak için para harcamanıza gerek yok. Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle de dişlerinizdeki taşları temizleyebilir, pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz. Peki diş taşlarını doğal yolla temizleme nasıl olur? İşte diş taşlarını evde doğal yolla temizleme yöntemleri! 

CEVİZ: 

Dişlerinizdeki tartar ve plaklardan kurtulmanın en etkili yollarından biri ceviz kabuğudur. Antibakteriyel özelliği sayesinde dişlerdeki tartarların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. 

MALZEMELER:

40 gr ceviz kabuğu, 1 su bardağı su

HAZIRLANIŞI: 

Ceviz kabuklarını bir bardak suyun içine koyup 20 dk kaynatın. Ocaktan alıp soğumaya bırakın. Diş fırçanızı soğumuş olan bu suda 10 dakika bekletin. Bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Günde 3 kez devam edin.

KARBONAT:

Dişlerin beyazlamasına yardımcı olan bir diğer şey ise karbonattır. Karbonat dişlerin plak ve tartarlarını yok etmeye yardımcı olmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor. Karbonatı dişlerinize sürekli olarak uygularsanız diş mineniz zarar görebilir. Bu nedenle haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. 

MALZEMELER: 

1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tutam tuz, Diş fırçası

HAZIRLANIŞI: 

 Karbonat ve tuzu karıştırıp, diş fırçanızı ıslatıp bu karışıma batırın. Dişlerinizi nazikçe bu karışımla fırçalayın. Ardından ağzınızı suyla çalkalayıp tükürün. Bu yönteme gün aşırı yani birer gün ara verip devam edin.

ALOE VERA

Dişlerin ve diş etlerinin iyileşmesini sağlayan harika bir öneri olan aleovera, yararlı antioksidanlar içermektedir. Plak ve tartar gibi bakterilerden kurtulmak için harika bir öneri olan aleoverayı mutlaka denemelisiniz. 

MALZEMELER: 

1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 4 tatlı kaşığı bitkisel gliserin, 4-5 yemek kaşığı karbonat, 10 damla limon yağı, 1 su bardağı su

ÇİLEK

MALZEMELER: 

Küçük bir domates, çilek

HAZIRLANIŞI: 

Domates ve çileği blenderdan geçirip hamur haline getirin. Bu hamuru dişlerinize uygulayın ve beş dakika bekletin. Ağzınızı suyla durulayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

Yorumlar