Dizdeki kararmalar nasıl geçer patatesi sürerseniz...

Dizdeki kararmalar nasıl geçer? Hemen her bireyin sık yaşadığı diz kararmalarını geçirmenin doğal yolları! Bu yöntemlerle diz kararmalarınızdan kurtulacaksınız!

Dizdeki kararmalar nasıl geçer patatesi sürerseniz...

Diz kararmaları hemen hemen her bireyin belirli bir yaş sonrası yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Bazen de dizler kapalı kaldığı için kararabilmektedir. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte kapalı kalan dizler bir süre sonra kararmaya mahkum oluyor. Dizlerinizin kararmasından rahatsızsanız evde uygulayacağınız kolay yöntemlerle bu sorununuzu giderebilirsiniz. Peki dizdeki kararmalar nasıl geçer? İşte diz kararmalarınızı geçirecek doğal yöntemler! 

 ZEYTİNYAĞI VE ŞEKER KARIŞIMI İYİ GELECEK 

Eşit miktarda zeytinyağı ve şekeri karıştırın. Karışımı dirseklerinize ve dizlerinize sürün. 10 dakika boyunca bu bölgeleri avuç içleriniz ile ovun. Ardından su ile durulayın.

PATATES CİLT RENGİNİ AÇMADA ETKİLİ ÇÖZÜM!

Bir patatesi alın küçük dilimlere bölerek bir kabın içine koyun. Üzerine krem kıvamı alana kadar yoğurt ekleyin. Bu karışımı koyu renkteki dizlerinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından su ile durulayabilirsiniz. Cildiniz istediğiniz renk tonuna gelene kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

KARBONAT İLE DİZLERİNİZDEKİ RENK DEĞİŞİKLİĞİNE ŞAHİT OLUN 

Ölü cilt hücrelerinin cildinizden atılmasına yardımcı olan mucizevi  doğal yöntemler arasında bulunan karbonat bir çok konuda olduğu gibi diz kararmalarına da çok iyi glemektedir. Bunun için bir yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı sütü karıştırın. Bu karışımı kararmasından rahatsızlık duyduğunuz dizlerinize ve dirseklerinize sürün. 5-10 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu işlemi günlük olarak tekrarladığınızda rengindeki değişikliğe şahit olacaksınız.

BAL VE LİMON MASKESİ İLE DOĞAL PEELİNG UYGULAYIN 

Taze bir limonun suyunu sıkın ve içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Problemli bölgelere bu karışımı sürün ve 25 dakika bekletin. Ardından iyice duruladığınızdan emin olun.

SOĞAN VE SARIMSAK MUCİZESİNİ DENEYİN 

Koyu renkler için en etkili yollardan biri de soğan ve sarımsak mucizesidir. İkisi de birçok derde şifa niyetinde kullanılıyor. Bir diş sarımsağı temizleyip iyice ezin. Bir dilim soğanı da aynı şekilde ezerek ufalayın. Soğan ve sarımsağı karıştırarak dizinizdeki kararan bölgelerin üzerine sürün ve 5 dakika avuç içlerinizle dizlerinizi ovalayın. Ardından suyla temizleyin. Daha sonra 1 parça gliserin, 2 çay kaşığı limon suyu ve 4 çay kaşığı gül suyunu karıştırarak elde ettiğiniz karışımı bu bölgelere sürün.

Yorumlar