Giysilerden yağ lekesi nasıl çıkar pudrayı kıyafetinize dökerseniz...

Giysilerden yağ lekesi nasıl çıkar? Zamansız kıyafetinize dökülen yağ lekelerinden kurtulmak için bu 2 pratik yöntemi sizin için bir araya getirdik!

Giysilerden yağ lekesi nasıl çıkar pudrayı kıyafetinize dökerseniz...

Zaman zaman bir çoğumuzun dikkatsizliği üzerinde olur ve farkında olmadan yemek yerken ya da yemek yaparken kıyafetimizde yağ lekesi bulaşabiliyor. Hepimizin bildiği gibi yağ lekesi kolay çıkan bir leke olmamakla beraber oldukça uğraştırıyor. Elmaelma.com olarak yağlı lekeli kıyafetlerinizi kolaylıkla ve uğraşmadan çıkaracak lekeleri bir araya getirdik!

TUZU BİRDE BÖYLE DENEYİN!

Yağ lekelerinden kolaylıkla kurtulmanın en pratik yolu tuz yöntemidir. Yağ lekesi kıyafetinize bulaştıktan hemen sonra hızlıca hareket edip leke bulaşan yere tuz dökün. Tuz yağın kıyafetinize yayılmasını engelleyerek yağı emecektir. Böylelikle uzun uğraşlar ve çabalar sarfettiğiniz lekeli kıyafetiniz pratik bir şekilde hızlı bir şekilde çıkarmasına yardımcı olacaktır.

yağlı kıyafet nasıl çıkar

PUDRALAMA YÖNTEMİ

Yağ lekelerinden kurtulmak için size ikinci bir alternatif olacak yöntem de bebek pudrasıdır. Kıyafetinize değen yağ lekesinin olduğu kısma bebek pudrası dökerek tuzun işlevini yerine getirecektir. Ekstra pahalı ürünlere ihtiyacınız yok elmaelma.com okurları için bir araya getirdiğimiz pratik 2 yöntem sayesinde yağ lekesini hayatınızdan rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Yorumlar