Kışlık kaban nasıl saklanır düz bir şekilde yatırıp saklayın!

Kışın sert soğuğu yerini bahara bırakmasıyla beraber kaldırmak için kabanlara sarılıyoruz. Peki kışlık kabanlar zarar görmeden nasıl kaldırılır? İşte cevabı!

Kışlık kaban nasıl saklanır düz bir şekilde yatırıp saklayın!

Kış aylarında hem hastalıklardan korumak hem de giyim olarak en çok değer verdiğimiz kabanları kaldırma zamanı geldiğinde akla ilk gelen sorulardan biri de ''Kışlık kabanlar zarar görmeden nasıl kaldırılır? Kabanlar yazın nasıl saklanır? Kabanlar ne zaman kaldırılır? Kışlık montlar nasıl kaldırılır?'' Soruları etrafımızı sarıyor. Kışın bizi soğuklardan ve kış mevsiminin sert ikliminden koruyan kabanların ömrünü hem uzatmak hem de zarar görmeden uzun süre bir sonraki kışa kadar saklamanın püf noktalarını elmaelma.com olarak bir araya getirdik! İşte kışlık kabanları kaldırırken dikkat edilmesi gerekenler...

KIŞLIK GİYSİLERİ NE ZAMAN KALDIRMAK GEREKİYOR?

Kış mevsiminin yerini bahara bırakmasıyla beraber üzerimizde ağırlık olarak hissettiğimiz kabanlar ve kazakları bir an önce kaldırmak için sabırsızlanıyoruz! Ancak her ne kadar havalat yavaş yavaş ısınmaya başlasa bile baharın yanıltıcı havalarına aldanmamak için bütün kışlıkları kaldırmak yerine bahar mevsiminde bedenimizi aldatıcı sıcak havalara karşı korumak için bir kaç hırka ve ince ceketleri bırakmak gerekiyor. Onun haricinde karlı havalarda giyindiğiniz kalın kabanları ve kalın kazanlarınızı gönül rahatlığı ile kaldırabilirsiniz!

KIŞLIK KABANLAR NASIL KALDIRILIR? 

Bir çok kışlık kabanlar soğuk havayı beden ile nüfus etmemesi için dolgu malzemeler kullanılır. İşte bu yüzden kışlık kabanları ve monlarınızı kaldırırken içerisindeki dolgu malzemelerinin zarar görmemesi için yatay bir şekilde bozmadan çok az katlayarak kaldırabilirsiniz. Ancak kaban ve montların bu üzün yaz ve bahar sürecinde tozlanmaması için üzerine bir örtü veya büyük bir poşete koymanız gerekmektedir. 

Yorumlar