Kuaföre para vermeden evde kaş alma teknikleriyle kaşlarınıza siz yön verin!

Güzellik salonlarına ve kuaförlere para vermemek için evde kendi kaşınızı almanın tekniklerini bir araya getirdik!

Kuaföre para vermeden evde kaş alma teknikleriyle kaşlarınıza siz yön verin!

Yüzünüze ifade kazandıran bölgelerden biri de kaşlardır. Kaşlarımız bizleri sinirli, gergin hatta samimiyet kazandırmada oldukça etkilidir. Bunun için her kişinin yüzüne uygun bir şekilde kaşlarını alması ve şekillendirmesi oldukça önemlidir. Ancak bunun için oldukça dikkat edilmeli ve sakin olmak gerekiyor. Güzellik merkezşerine veya kuaförlere dudak uçuklatan ödemeler yapmak yerine evde kolay tekniklerle kendi kaşınızı kendiniz alabilirsiniz! Nasıl mı? İşte evde kolay kaş alma yöntemlerini sadece elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

Evde Kaş Ne Zaman Alınmalı?

Kaş alırken acı çekmek istemiyorsanız bunun için en uygun zaman banyo sonrası olacaktır. Banyo sonrası kıl köklerinizin yumuşadığı için kaşlarınızı alırken acı hissi en aza inecektir. Böylelikle hem kısa sürede hem de en acı ile kaşlarınızı alabilirsiniz. 

Kaş Alırken 3 Malzeme Şart!

Kaşlarınızı alırken ihtiyacınız olan 3 tanem malzeme bulunuyor. Cımbız, ayna ve kaş tarağı! Bu 3 malzeme ile kaşlarınıza şekil verebilir ve detaylı bir şekilde alabilirsiniz. 

Evde Kaş Nasıl Alınır?

İlk olarak kaşlarınızı riske atmamak ve istediğiniz sonucu elde etmek için ilk olarak kaşlarınızı aşağı doğru tarayın ve sonrasında kaşınızın üst kısmında nereleri almak istediğinizin kararını verin. Daha sonra aynı uygulamayı yukarı doğru yaparak kaşınızın alt kısımlarında nereleri almak istediğinize karar verdikten sonra cımbız yarıdımı ile kaşlarınızı alın. 

evde acısız kaş alma yöntemleri

Kaş Alırken Bu Noktalara Dikkat!

  • Evde kaş alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.Herkes gibi evde kaş alırken bazı yanlışlar yapıyoruz. Bunlardan en basit örneği ise kendimizi ayna karşısında kaptırıp bir kaşı diğerine göre daha ince veya kavisli alabiliyoruz. Ee böylelikle iki kaşı eşitlemek için beklediğimiz sürenin uzunluğunu bilen bilir. Bu noktada bu hatalara düşmemek için aşağıdaki adımlara lütfen dikkat edin!
  • Eğer ki bir kaşı diğerine göre daha farklı aldığınızı düşünüyorsanız kaşı daha kötü bir hale getirmemek için diğer kaşı da hatalı aldığınız kaşa göre benzetmeye çalışmayın!
  • Kaşınızı duş almadan önce almayın. Bu size daha fazla acı verecektir. Bunun yerine kaşları almak için en uygun zaman duş sonrası olacaktır. 
  • Kaşlarınızı her gün almaya çalışmayın. Her gün ayna karşısına geçmek demek her defasında kaşları daha da inceltmek demek ve daha fazla hata yapmak demektir. 

 

Yorumlar