Meyveli soğuk pasta tarifi lezzeti damaklarda bırakıyor!

Sıcak havalarda hem içinizi serinletecek hem de lezzetini damaklarda bırakan meyveli pasta tarifini bir araya getirdik!

Meyveli soğuk pasta tarifi lezzeti damaklarda bırakıyor!

Bunaltıcı sıcak havalarda hem içinizi serinletecek hem de tadını damaklarda bırakan soğuk meyveli pasta tarifini elmaelma.com okurları için en pratik tarifini bir araya getirdik! Sizde sevdiklerinize ikram edebileceğiniz bu lezzeti çat kapı gelen misafirlerinize veya zamansız tatlı krizlerinizde afiyetle yiyebilirsiniz. İşte meyveli pasta yapmak için ihtyiacınız olan malzemeler...

Malzemeler; 4-5 adet çilek, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi rendesi, 10 adet hurma, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 su bardağı badem, 1/2 su bardağı ceviz, 1/4 çay kaşığı tuz, 1 su bardağı çiğ kaju, 1 adet muz, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı tarçın, 4-5 damla limon suyu, 1 su bardağı frambuaz, 1/2 adet muz, 3-4 damla limon suyu, 6 adet çilek, 4 adet hurma, 1 çay kaşığı tarçın soğuk meyveli pasta yapmak için yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Rondodan geçirilmiş hurma, badem ve cevizi bir kaba alın, üzerine Hindistan cevizi yağını ve tuzu koyup karıştırın. Servis edeceğiniz kalıbı streç filmle kaplayın ve taban harcınızı döküp 20 dakika buzlukta dondurun. Suda beklettiğiniz çiğ kajuya donmuş muz, bal, Hindistan cevizi yağı, limon suyu ve tarçın ekleyip rondodan geçirin.

Karışımın yarısını bir kaba ayırın. Kalan yarısına frambuaz, donmuş muz, 3-4 damla limon suyu, çilek, hurma ve tarçını ekleyip bir kez daha rondodan geçirin. 2 saat buzlukta bekletin. Ayırdığınız kajulu karışımı tabanın üzerine yayın. Üzerine frambuazlı karışımı yayın ve buzlukta bekletin. Üzerine doğranmış çileği ve Hindistan cevizini ilave ettikten sonra lezzeti damaklarda bırakan bu eşsiz lezzeti sevdiklerinizle afiyetle yiyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Yorumlar