Kurumuş yemek kalıntıları nasıl temizlenir pişirme sodasıyla yıkayın!

Kurumuş yemek artıkları nasıl temizlenir? Kurumuş ve inatçı yemek artıklarını temizlemenin pratik yollarını sizler için hazırladık! İşte yapmanız gerekenler!

Kurumuş yemek kalıntıları nasıl temizlenir pişirme sodasıyla yıkayın!

Yemek yaptıktan sonra unuttuğumuz yemek kırıntılarını çıkarmak nasıl da eziyete dönüşüyor değil mi? Tabakların ya da çatal bıçakların üzerine yapışan bu inatçı lekeleri çıkarmak adeta bir kabus oluyor. Fakat endişelenmenize gerek yok! Yemek kalıntılarını çıkarmak için uygulayabileceğiniz basit yöntemlerde bulunuyor. Bu yöntemler sayesinde yemek kalıntılarını zorlanmadan çıkarabileceksiniz. Peki nasıl diyorsanız gelin beraber bakalım. İşte kurumuş yemek kalıntılarını temizlemenin pratik yolları! 

PİŞİRME SODASI YEMEK KALINTILARININ ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLIYOR 

Yapmanız gereken şey bir kabın içerisine pişirme sodası, tuz ve sitrik asidi ilave etmek. Pişirme sodası yemek kalıntılarının çözülmesini sağlayan bir şeydir. Bunun yanı sıra sitrik asit ise bulaşıkların daha derin temizlenmesini sağlamaktadır. 

ŞİŞEYE DOLDURUP, ÇALKALAYIN 

Herhangi bir sprey şişesinin içine yeterli miktarda su doldurun. Malzemeleri bulunduğu kabı bu şişeye doldurun ve şişeyi çalkalayın. 

GECE BOYUNCA BEKLETİN 

Nemli kum kıvamına gelen malzemeyi yemek kaşığıyla alınız ve elinizde sıkarak top haline getiriniz. Malzemeyi top şekline getirdikten sonra bir yerde gece boyunca bekletiniz. Gece boyunca bekleyen topları kaba koyunuz. İhtiyaç gerektiği takdirde su solu kabın içerisine bu toplardan ilave edebilirsiniz. Kirli bir tava veya tencerenin içerisine atabilirsiniz.  Daha sonra kirli suyun içerisinde beklettiğiniz bu topların dağılmasını bekleyiniz. Ve suyun içerisinde beklettiğiniz bulaşıklarınızı ertesi sabah yıkayınız.

Yorumlar