Kuş pisliği nasıl temizlenir beyaz sirke ile silin!

Kuş pisliği nasıl temizlenir? İşte pencere önlerinde,teras gibi mekanlarda karşılaşılan inatçı lekelerden olan kuş pisliğini temizlemenin kolay yöntemi!

Kuş pisliği nasıl temizlenir beyaz sirke ile silin!

Genellikle pencere önlerinde balkon ya da teras gibi mekanlarda karşılaştığımız, temizlemesi oldukça meşakkatli bir iş olan kuş pisliğini temizleminin en kolay yolunu sizler için araştırdık. Bu pratik yöntemler sayesinde oldukça inatçı olan bu lekelerden kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Peki kuş pisliği nasıl temizlenir? İşte en kolay yöntemi! 

Çamaşır suyundan yardım alın 

Terasınızda ya da balkonunuzda karşılaştığınız kuş pisliklerini ılık bir su ve çamaşır suyu yardımıyla kolaylıkla çıkarabileceksiniz. Çamaşır suyu kullanmak istemiyorsanız bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. 

Beyaz sirke ile lekelerden kolaylıkla kurtulun

Pencere önleri ve pencerelerin üzerindeki kuş pisliği kalıntılarını cam sil yardımı ile rahatlıkla geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra beyaz sirkeden de yardım alabilirsiniz.Ilık suyun içerisine bir miktar sirke dökerek bu kalıntılardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Arabanızın üzerinde leke varsa... 

Eğer kuş pisliği arabanızın üzerindeyse bunu kurumadan silmeniz yerinde bir karar olacaktır. Eğer kurutuktan sonra temizleme işlemi yapacaksanız, bir süngeri katı beyaz sabun ile köpürtünüz ve arabanın pislik olan yerlerine sürünüz. Bir süre beklettikten sonra yumuşak uçlu fırça ile temizleme işlemine geçebilirsiniz.Hepsi bu kadar! 

 

Yorumlar