Lavabo tıkanıklığını açma yöntemleri karbonat dökün!

Lavabo tıkanıklığını açmak için doğal yöntemler nelerdir? Tıkalı lavabolarınızı açmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri sizler için hazırladık!

Lavabo tıkanıklığını açma yöntemleri karbonat dökün!

Sabun kalıntıları, yemek artıkları ya da saç birikmesinden dolayı  banyolarımızdaki ya da mutfaklarımızdaki lavabolar bir süre sonra tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık oldukça can sıkıcı olmaktadır. Endişelenmenize gerek yok. Elmaelma.com olarak lavabolarınızdaki tıkanıklığı giderebileceğiniz doğal yöntemleri sizler için hazırladık. Peki lavabo tıkanıklığını açmak için doğal yöntemler nelerdir? İşte tıkalı lavaboları açabileceğiniz doğal yöntemler! 

KARBONAT, SICAK SU VE SİRKE DÖKÜN 

Tıkalı mutfak lavabolarınızı amak için karbanat,sıcak su ve sirke kullanımını deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey karbonatı ve sirkeyi eşit miktarda karıştırıp lavaboya dökmek. Üzerine de kaynar suyu dökün. Bu işlem ile gider borusu anında açılacak. Bu yöntem lavabolarınız tıkandığı zaman uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden biridir. 

SU VE TUZ KARIŞIMI UYGULAYIN 

Genellikle banyodaki giderler saç ve sabun kalıntısından dolayı tıkanmaktadır. Bu tıkanıklığı temizleyebilmek için sıcak su ve tuz karışımını kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

EN BİLİNEN YÖNTEMİ LAVABO POMPASI 

Lavabo tıkanıklıklarında en çok bilinen yöntemlerden biri de hiç kuşkusuz pompalama yöntemdir. Pompayı doğru bir biçimde kullanabilmek için pompayı lavabonun üzerine kapatın, su gitmesini engelleyin ve lavabonun yarısı su ile dolduktan sonra pompayı kullanın.

 

Yorumlar