Göz kapağı estetiği nedir 50 dakikada daha genç bakışlara sahip olun!

Yaklaşık 50 dakika süren göz kapağı estetiği yaşlanma belirtileri ve görme sağlığını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. İşte göz kapağı estetiği hakkında her şey!

Göz kapağı estetiği nedir 50 dakikada daha genç bakışlara sahip olun!

Yaşlanma belirtilerinin en fazla belli olduğu ve dikkat çeken bölgelerden biri göz çevresidir. Oldukça ince derili olan göz kapağı bölgesi kırışmaya ve yorulmaya bağlı olarak göz kapağı estetiği yaşlı genç demeden bir çok kişinin günümüzde tercih ettiği estetik ameliyatlardan biri haline gelmiş durumda! Göz kapağı estetiği hakkında ''Göz kapağı estetiği nedir, göz kapağı estetiği kimlere yapılır, göz kapağı estetiği ameliyatı ne kadar sürer?'' gibi merak edilen soruların yanıtını Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, göz kapağı estetiği ile ilgili bilgileri elmaelma.com okurları için verdi.

GENÇ YAŞLARDA DA YAPILIYOR!

''Gözlerin etrafında başlayan bütün sarkmalar göz kapaklarını etkiler. Bu da zamanla görmenizi bozabilir” diyen Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, “Göz kapaklarında; ya yaşlanmaya bağlı olarak, ya kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma, bollaşma oluşabilir. Endişelenmeye gerek yoktur, bu durum göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Doğru kişiye uygun yöntemle yapılan küçük dokunuşlardan çok iyi sonuçlar alıyoruz. Uykulu, yorgun ve yaşlı görünüm gider, daha dinç, genç ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz” dedi.

DAHA YAŞLI GÖRÜNMENİZE NEDEN OLUYOR!

Kimi zaman yapısal olarak gevşek bir ciltten, kimi zaman yaşa ve yer çekimine bağlı olarak sarkan göz kapaklarımız; daha yaşlı, daha yorgun ve daha mutsuz görünmemize neden olur. Dengesiz beslenme, düzensiz kilo alıp verme, gün ışığına yoğun maruziyet, uyku düzensizliği ve sigara kullanımı; kapak cildinde sarkma, gözaltı torbalanması ve kırışıklıklara neden olur. Kapak derisindeki ileri derecede sarkma, görme alanımızı dahi kısıtlar. Her göz açıp kapamanızda, sarkan cildin kirpiklere temasından dolayı gözlerinizde kaşıntı, kızarıklık ve kirpiklerinizde dökülme meydana gelebilir.

CİLT ALTI DOKUSU SIKILAŞTIRILIYOR!

Tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmanın ve daha sağlıklı, güzel görünmenin blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ile çok kolaydır. Göz kapağı estetiği, genel anestezi (narkoz) gerektirmez. İşlem yaklaşık olarak üst kapaklar için 20’şer, alt kapaklar için 30’ar dakika sürer. Sarkan, kırışıklığa sebep olan cilt uzaklaştırılır, torbalanma yapan yağ dokuları temizlenir ve cilt altı dokumuz sıkılaştırılır. Operasyondan sonra hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün evinize dönebilirsiniz” dedi.

Yorumlar