Mutfakta yapılan yanlışlar bu hatalara dikkat!

Mutfakta yapılan hatalar nelerdir? Mutfakta yapılmaması gerekenleri sizler için araştırdık. İşte dikkat etmeniz gerekenler!

Mutfakta yapılan yanlışlar bu hatalara dikkat!

Özellikle çalışan kadınlar için mutfakta pratik olmak çok önemlidir. Çünkü çoğu kadının ev temizliğinden bile önemsediği konudur mutfak.  Oldukça zaman alan bu durumda zamanı idareli kullanmakta ayrıca önemlidir. Yoksa günümüzün çoğunu mutfakta geçirmek zorunda kalabiliriz. Vakti çabuklaştırmak ve zamanı idareli kullanmak için mutfakta neler dikkat etmeliyiz? Mutfakta yapılmaması gerekenler nelerdir? Dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık. 

SOĞANI BUZLUKTA SAKLAMAYIN 

Mesela ilk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden biri olan kuru soğanı doğrayıp buzlukta saklama hatasından vazgeçmek olmalıdır. Çünkü bu hata soğanın tadını acılaştırmakta ve yemeğe lezzet vermemektedir. 

SEBZELER PİŞİRDİKTEN SONRA BUZLUĞA KOYUN 

Çiğ durumunda olan ve dondurulan sebzeler besin değerini kaybetmektedir. Pişirdikten sonra iyice soğutmaya bırakınız ve birkaç saat buzdolabında kaldıktan sonra buzluğa atınız.

SAKLAMA KAPLARINA DİKAT EDİN 

Saklama kaplarına dikkat edin. Hava almadığından emin olun. Buzluk poşetlerinin ağzını iyice bağlayın. Eğer aldığınız etlerde soğuktan kaynaklı yanık izi varsa bunu sakın yemeyin. 

PLASTİK KAPLAR KULLANMAK İSTEMİYORSANIZ... 

Plastik kaplar kanserojen madde içerdiğinden dolayı bunları kullanmak sitemiyorsanız bez torbalara koyabilirsiniz. Ya da naylon poşetlerin içinde muhafaza edebilirsiniz. 

MUTFAK ZEMİNİNİ ISLAK BIRAKMAYIN

Mutfak zeminini (yer, tezgah ve benzeri) ıslak bırakmaktan kaçınınız. Nemlenme ve koku yapabilir. 

Yorumlar