Soğanın kullanım alanları nelerdir pencerenizi soğanla silin!

Soğanın kullanım alanları nelerdir? Yemeklere lezzet vermesinden tutun insan sağlığını olumlu etkileyen soğanı farklı alanlarda da kullanabilirsiniz!

Soğanın kullanım alanları nelerdir pencerenizi soğanla silin!
-A A+

Günlük hayatımızda yemeklerin vazgeçilmezi olan soğanı daha önce hiç farklı alanlarda kullanmayı denediniz mi? Yemeklere lezzet veren hatta insan sağlığına birçok katkı sağlayan soğanı daha önce hiç pecere silerken kullandınız mı? Evet her ne kadar kulağa çılgınca gelsece günlük ev temizliğinde de size yardımcı olan soğanın kullanım alanlarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik.

PENCEREYİ TEMİZLERKEN SOĞAN KULLANIN!

Pencere temizliği temizliğin ana kraliçesi olarak bilinir. Ancak çıkmayan inatçı lekeleri soğan yardımıyla çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda böcekleri de uzaklaştıran soğan ile camlarınızı pırıl pırıl yapabilirsiniz.

SOĞANIN GÜCÜ ADINA! EVİ TEMİZLİĞİNDE KULLANIN

Yemeklere verdiği lezzetle alışverişlerin vazgeçilmezi olan soğanı daha önce hiç temizlik yaparken kullandınız mı? Her ne kadar kokusu can sıkıcı olsa da ev temizliğinde ağır kimyasal malzemeleri kullanmak yerine soğanı tercih edebilirsiniz! Soğanın bir diğer özelliği olan dezenfekte edici özelliği ile günlük işlerinizi halledebilirsiniz.

SOĞANLA IZGARA TEMİZLEME

Aile ve arkadaşlar arasında sıklıkla yapılan etkinliklerden biri olan mangal günlerinde ızgaranızdna çıkmayan yemek artıklarını bir parça soğan yardımıyla temizleyebilirsiniz. 

OCAK TEMİZLİĞİNDE SOĞAN KULLANIN!

Farkında olmadan bir kaç saniye geç kalmayla taşan yemekler hepmizin başına gelmiştir. Taşan yemeğin artığını temizlemek oldukça zorlayıcıdır. Ancak artıkları kolay bir şekilde çıkarmanın yolu yine soğandan geçiyor. Soğan ile kirleri ovarak kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.