Yağ lekesi kıyafetten nasıl çıkar kabartma tozu dökün!

Yağ lekesi giysiden nasıl çıkar? Kıyafetlerinize dökülen yağ lekelerini kolaylıkla çıkarmanın en pratik yöntemini sizler için hazırladık!

Yağ lekesi kıyafetten nasıl çıkar kabartma tozu dökün!

Kıyafetlere bulaşan yağ lekeleri en zor çıkan lekelerden biridir. Bu lekeler ne yazık ki tam anlamıyla çıkmaz. Mutlaka kıyafetin bir yerinde azıcıkta olsa iz bırakır. Çünkü yağ kumaşın üzerine döküldüğünde kumaşın tamamen içine işler. Bu da onun inatçı bir leke haline gelmesine neden olur. Biz de elmaelma.com olarak sizi bu dertten kurtaracak çok kolay bir yöntem hazırladık. Peki yağ lekesi kıyafetten nasıl çıkar? diyorsanız bu haber tam size göre! 

MALZEMELER: 

Yarım ölçek bulaşık deterjanı, bir yemek kaşığı hidrojen peroksit, bir yemek kaşığı karbonat, eski bir diş fırçası

HAZIRLANIŞI: 

İlk önce lekenin üzerine hidrojen peroksit püskürtün.Daha sonra üzerine sıvı deterjan dökün.  Son olarak kabartma tozu ekleyin ve diş fırçası ile lekenin üzerini fırçalayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra lekeli kumaşı bu şekilde bir saat bekletin.  Bu sürenin sonunda lekenin yok olduğunu göreceksiniz. 

Not:

Hidrojen peroksit renkli kumaşları soldurmaz. Bu konuyla ilgili tereddütleriniz varsa herhangi eski bir kumaşınızını bir bölgesinde deneyebilirsiniz. 

Yorumlar