Sabun artıkları nasıl temizlenir amonyak dökerseniz...

Banyodaki sabun artıkları nasıl temizlenir? İşte banyolarda oluşan oldukça inatçı lekelere neden olan sabun artıklarını temizlemenin pratik yöntemleri!

Sabun artıkları nasıl temizlenir amonyak dökerseniz...

Son yıllarda gitgide popülerlik kazanan sıvı sabunlar banyolarımızda ve mutfaklarımızda yerini almış durumda. Fakat her ne olursa olsun katı sabunlar bir türlü rafa kaldırılmıyor. Bir çoğumuzun evinde hala mevcut olarak bulunuyor. Katı sabun kullananların en fazla şikayet ettiği konulardan biri kurudukça sertleşmesi durumudur. Sertleşen artıklar ise zeminden oldukça zor çıkarılıyor. Bu nedenle sabun artıklarının bekletilmeden temizlenmesi gerekiyor. Temizlenmemesi gibi durumlarda ise daha kolay çıkarabileceğiniz belli başlı pratik yöntemler bulunuyor. Biz de elmaelma.com olarak sabun artıklarını kolaylıkla temizleyebileceğiniz yöntemleri sizler için hazırladık. Peki sabun artıkları nasıl temizlenir? diyorsanız bu yazımız tam size göre!  İşte banyolarda ve mutfaklarda oluşan oldukça inatçı lekelere neden olan sabun artıklarını temizlemenin pratik yöntemleri!

KARBONATLA TEMİZLEYEBİLİRSİNİZ

Banyalarda ya da mutfaklarda oluşan sabun artıklarını temizlemek için en çok başvurulan yöntemlerden biri karbonat dökmektir. Artıkların üzerine bir miktar su ve karbonat dökerek artıkları temizleyebiliriniz. Karbonat aynı zamanda zeminin parlamasını da sağlayacaktır.

LİMON YAĞI İLE ARTIKLARI YOK EDİN 

Sabun artıklarını temizlemenin en etkili yollarından biri limon yağı kullanmaktır. Yapmanız gereken tek şey temiz bir beze limon yağı dökmek ve ovalayarak artıkları çıkartmak. Kolaylıkla temizlendiğini fark edeceksiniz. 

AMONYAK DÖKEREK ARTIKLARDAN KURTULABİLİRSİNİZ 

Sabun artıklarını temizleyebileceğiniz bir başka yöntem ise, amonyak dökmektir.  Amonyakla artıkları yok edebilir ve tertemiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yorumlar